اخبار

ادامه اعتصاب ها و اعتراض های سراسری

اعتراضات بازنشستگان در چندین شهر استان‌های تهران، گیلان، زنجان، خوزستان و کرمانشاه ادامه یافت. آن‌ها خواستار اصلاح مصوبه دولت و افزایش مستمری‌ها هستند. بازاریان نیز در اعتراض به قوانین جدید مالیاتی بازار را تعطیل کردند….

معترضان شعار می‌دادند: «گرانی، تورم، بلای جان مردم»

به گزارش بهار نیوز،شهرهای مختلف کشور بار دیگر شاهد برگزاری اعتراض‌های سراسری بازنشستگان تامین اجتماعی برای دهمین روز متوالی و بازاریان و کسبه برای چهارمین روز، در خیابان‌ها دست به تجمع زدند.
شهرهای مختلف میهن ما، امروز چهارشنبه، ۲۵ خرداد، شاهد حضور اعتراضی کسبه و بازاریان به سیاست‌های اقتصادی دولت به‌ویژه افزایش نرخ مالیات و گران‌شدن قیمت دلار و بازنشستگان نسبت به شرایط سخت معیشتی و افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگانِ غیرحداقل‌بگیر از سوی دولت، با تورم شدید بود.

این اعتراضات در تداوم اعتراضات روزهای گذشته امروز نیز در شهرهای مختلف از جمله در شهرهای فسا، ایلام، اهواز، تهران، شیراز، شوشتر، شوش، دورود، اراک، کرمانشاه و کازرون ادامه یافت.

بازاریان و کسبه فسا از توابع استان فارس صبح چهارشنبه، در واکنش به طرح مالیاتی وزارت اقتصاد ایران (افزایش نرخ مالیات بر تراکنش‌های بانکی) در بازار این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

همزمان شهرستان ایلام شاهد برگزاری تجمع بازاریان و صاحبان مشاغل برابر اداره کل مالیات این شهرستان در اعتراض به افزایش مالیات بود. تجمع‌کنندگان همچنین شعار « مرگ بر رئیسی»، «وزیر بی‌لیاقت، استعفا استعفا» سر داده و خواستار استعفای وزیر اقتصاد دولت رئیسی شدند. بازاریان و کسبه صنف لوازم یدکی منطقه ترمینال باربری شیراز هم در اعتراض به نوسان قیمت دلار و مشکلاتی که دولت برای کسب و کارشان ایجاد کرده، با بستن مغازه‌های خود دست به اعتصاب زدند.

بر اساس ویدئوهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی در کازرون، فسا و اراک بازار و مغازه داران در اعتصاب کامل به سر میبرند.

در ادامه اعتراضات صنفی در ایران، بازنشستگان تامین اجتماعی از جمله در اهواز، کرمانشاه، شوش، شوشتر و بازنشستگان شبکه بانکی در تهران به خیابان‌ها آمدند.

بازنشستگان تامین اجتماعی که چندین روز متوالی است در شهرهای مختلف، اعتراض خود به افزایش ناکافی حقوق بازنشستگان را به خیابان‌ها کشانده‌اند، بار دیگر گرد هم آمدند.

اهواز از شهرهایی است که در روزهای گذشته، تقریبا هر روز شاهد اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی بوده است.

در ویدئوهایی که از اعتراضات روز چهارشنبه، ۲۵ خرداد، در اهواز منتشر شده، بازنشستگان تامین اجتماعی که شمار آنها بیش از دو هزار نفر گزارش شده، مقابل استانداری و فرمانداری این شهر شعار می‌دادند: «می‌جنگیم، می‌میریم، حق‌مان را می‌گیریم»، «گرانی تورم، بلای جان مردم» و «ننگ ما ننگ ما، صدا وسیمای ما.»

در تهران نیز بازنشستگان شبکه بانکی که در ویدئوها پرتعداد به نظر می‌رسند، با تجمع مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها شعار می‌دادند که «مدیر بی‌لیاقت، استعفا استعفا.»

در روزهای گذشته، معلمان نیز در اعتراض به وضعیت معیشتی خود در شهرهای مختلف ایران دست به اعتراض زده بودند و قرار است روز پنج‌شنبه، ۲۶ خرداد، نیز بار دیگر به خیابان‌ها بیایند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا