دیدگاه‌ها

دستگیری ادمین‌های کانال‌‌های اصولگرایان توسط اطلاعات سپاه

اختلاف میان جناح‌های مختلف “ارتش سایبری” چند وقتی است که بالا گرفته است. هر جناح دیگری را متهم می‌کند که فعالیت‌های سایبری را به نام خودش “فاکتور” زده است. در میانه این دعواها آشکار شد که این افراد کاملا سازمان‌یافته اقدام به پست در شبکه‌های اجتماعی کرده و از سوی یک منبع خاص هدایت می‌شوند.

تعدادی از ادمین‌های کانال‌های تلگرامی نزدیک به اصول‌گرایان از سوی سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شده‌اند. اسامی این افراد اعلام نشده اما گفته می‌شود علی قلهکی، فعال رسانه‌ای امنیتی نیز جزو آنان است.

کانال تلگرامی منسوب به سپاه پاسداران اعلام کرده “ادمین های کانال‌های نیمه محرمانه، سرائر و سایه نویس” شناسایی و دستگیر شده‌اند.

این کانال تلگرامی اتهام این افراد را “تشویش اذهان عمومی و انتشار اسناد طبقه بندی شده” عنوان کرده و نوشته توسط سازمان اطلاعات سپاه شناسایی و دستگیر شد‌ه‌اند. از این افراد با عنوان “جعبه سیاه تلگرام” نام برده شده است.

در ادامه این خبر آمده است: «ادمین‌های این کانال‌ها در مدت فعالیت خود، با سوءاستفاده از خلأ قانونی موجود در مدیریت فضای مجازی کشور و از بستر پیام رسان تلگرام، اقدامات مذکور را صورت داده بودند.»

به نوشته کانال تلگرامی منسوب به سپاه پاسداران، دستگیرشدگان در صدد بودند تا “از طریق انتشار اسناد طبقه بندی شده، اعتماد بخشی از مخاطبین را کسب کرده و با انتشار اخبار گزینشی و کذب، در میان مسئولین کشور ایجاد اختلاف نمایند.”

اسامی افراد دستگیرشده منتشر نشده اما در توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی از “علی قلهکی” به عنوان یکی از دستگیرشدگان نام برده شده است.

علی قلهکی از فعالان رسانه‌ای تندرو و نزدیک به جناح  محمد باقر قالیباف بود. دیگر کاربران از او با عنوان یکی از افراد ارتش سایبری نام می‌بردند و او را نزدیک به سپاه پاسداران می‌دانستند.

توییتر علی قلهکی از دسترس خارج شده است.

در صورت صحت خبر دستگیری علی قلهکی، این می‌تواند نشانه‌ دیگری از بروز اختلاف در میان جناح اقتدارگرا باشد.

تشکر اصول‌گرایان از سپاه

مالک شریعتی نماینده مجلس در توییترش از سپاه پاسداران به خاطر این دستگیری‌ها تشکر و ابراز امیدواری کرده که دیگر عاملان و آمران این حلقه نیز به زودی دستگیر شوند.

علی اکبر رائفی‌پور سخنران مذهبی موسسه “مصاف” از دستگیرشدگان با عنوان “ادمین‌های فاسد کانال‌های پارانوئید” نام برده است.

اختلاف میان جناح‌های مختلف “ارتش سایبری” چند وقتی است که بالا گرفته است. هر جناح دیگری را متهم می‌کند که فعالیت‌های سایبری را به نام خودش “فاکتور” زده است. در میانه این دعواها آشکار شد که این افراد کاملا سازمان‌یافته اقدام به پست در شبکه‌های اجتماعی کرده و از سوی یک منبع خاص هدایت می‌شوند./دویچه وله

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا