حقوق بشر

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی سجاد شکری

سجاد شکری، فعال کارگری و زندانی سیاسی سابق، علیرغم گذشت ۵ روز از زمان دستگیری، کماکان در مکانی نامعلوم در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

خبرگزاری هرانا – به گفته یک منبع مطلع آقای شکری تنها یک بار در روز نخست بازداشت امکان برقراری تماس تلفنی با خانواده خود را داشته و در جریان این تماس از محل نگهداری خود اظهار بی اطلاعی کرده است.

آقای شکری در تاریخ ۲۱ خردادماه ،توسط نیروهای امنیتی، در مقابل منزل شخصی وی در کرج بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

سجاد شکری در تاریخ ۱۶ مرداد ۹۹ توسط نیروهای امنیتی در حوالی میدان انقلاب تهران بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲-الف زندان اوین و پس از ۱ هفته به اندرزگاه ۴ زندان اوین منتقل شده بود و وی در تاریخ ۲۴ شهریور ۹۹ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور، نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام” محاکمه شد که با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، به ۴ سال زندان محکوم شد و  او نهایتا در تاریخ ۲۴ آذرماه ۱۴۰۰، به صورت مشروط از زندان اوین آزاد شد.

یکی از مصدایق اتهامات انتسابی علیه این فعال کارگری شرکت در تجمع اعتراضی روز جهانی کارگر که در سال ۹۸ مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار شد، مطرح شده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا