بین‌المللی

آفریقای جنوبی خواهان مجازات اسرائیل شد

آفریقای جنوبی از جامعه جهانی خواست برای پایان دادن به رنج‌های مداوم فلسطینیان و پاسخگو کردن اسرائیل به خاطر ایجاد شرایط غیرانسانی که مردم فلسطین در ۷۳ سال گذشته با آن روبه‌رو بوده‌اند، اقدام کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از عربی ۲۱، در نشستی که توسط کمیته حقوق مسلم ملت فلسطین سازمان ملل برگزار شد، گزارش فوریه عفو بین الملل با عنوان “آپارتاید اسرائیل علیه فلسطینی‌ها: رژیم وحشیانه سلطه و جنایت علیه بشریت” مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نالدی پاندور، وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی در سخنرانی خود در این کنفرانس گفت: اکنون مسئولیت ما به عنوان کشورهای عضو سازمان ملل این است که اقدامات لازم را انجام دهیم، و اسرائیل را در قبال آپارتاید خود پاسخگو کنیم.

وی افزود: به عنوان کسی که اهل آفریقای جنوبی هستم، وضعیت فعلی فلسطین مرا یاد وضعیت سابق خودمان می‌اندازد و تشییع جنازه شیرین ابوعاقله و اتفاقی که برای تابوت او افتاد مرا به یاد دفن‌هایی انداخت که باید در زیر تابوت و مخفیانه مراسم تدفین را انجام می‌دادیم.

وی گفت:  به عنوان نماینده جامعه بین المللی باید تلاش کنیم تا این رنج‌های مداومی را که فلسطینیان تحت اشغال غیرقانونی اسرائیل با آن مواجه هستند، متوقف کنیم و اطمینان حاصل کنیم که اسرائیل به خاطر رنج و شرایط غیرانسانی که در ۷۳ سال متوجه فلسطینیان ساخته، پاسخگو کنیم.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا