گوناگون

تنش آبی در ۲۷۲ شهر ایران

اتابک جعفری، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، از وجود تنش آبی در ۲۷۲ شهر ایران خبر داد و گفت تعداد روستاهایی که به آب‌رسانی سیار نیاز دارند در تابستان بیشتر می‌شود. بر اساس اعلام این مقام وزارت نیرو، در اردیبهشت سال جاری چهار هزار و ۹۵۳ روستای کشور تحت پوشش آب‌رسانی سیار بودند اما شمار آن‌ها در تابستان به شش تا هفت هزار روستا افزایش می‌یابد….

جعفری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم وعده داد برای تمامی شهرهایی که با تنش آبی مواجه‌اند پروژه‌هایی مثل حفر و تجهیز چاه، احداث مخازن ذخیره، اجرای خطوط انتقال آب، احداث تصفیه‌خانه و تکمیل طرح‌های آب‌رسانی در حال اجرا است.

با وجود این وعده‌ها، تجربه نشان می‌دهد که مقام‌های جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با بحران‌هایی همچون کمبود آب و برق، از مردم خواسته‌اند مصرف خود را کاهش دهند.

مسئولان وزارت نیرو در هفته‌های گذشته بارها شهروندان تهرانی را تهدید کرده‌اند که آب شرب آنان را در صورت استفاده زیاد بین چندین ساعت تا چند روز قطع می‌کنند.

اتابک جعفری نیز در گفت‌وگوی اخیرش به این موضوع اشاره کرد و گفت: «آب مشترکان بدمصرف از تیرماه قطع می‌شود.» به گفته او، این قطعی آب از چند ساعت شروع می‌شود و در مراحل بعد، شامل موارد جدی‌تر خواهد شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا