بین‌المللی

۴ شهروند سئول در اوکراین کشته شده و ۸ فرد دیگر نیز اوکراین را ترک کرده‌اند

یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی امروز اعلام کرد: اطلاعات مرتبط با کشته شدن ۴ شهروند سئول در اوکراین را برررسی می‌ کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری یونهاپ، وزارت امور خارجه کره جنوبی امروز شنبه اعلام کرد که درباره داده‌های منتشره از سوی وزارت دفاع روسیه مبنی بر کشته شدن ۴ فرد با ملیت این کشور در جنگ اوکراین، در حال بررسی است.

یکی از مقامات وزارت خارجه کره‌جنوبی بدون اینکه نامی از وی برده شود، در این خصوص گفت: ما از داده‌های منتشر شده از سوی وزارت دفاع روسیه مطلع بوده و به سفارت مان در مسکو دستور دادیم تا مدارک و شواهد را بررسی کند.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، پیش از این روسیه اعلام کرده بود که ۱۳ شهروند کره جنوبی برای حمایت از اوکراین در جنگ با روسیه وارد این کشور شده‌اند. از بین این افراد ۴ نفر کشته شده و ۸ فرد دیگر نیز اوکراین را ترک کرده‌اند؛ ولی با این حال یک شهروند دیگر کره جنوبی همچنان در اوکراین حضور دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محور غربی و متحدان آن از آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه علیه اوکراین در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی (۵ اسفند ماه سال ۱۴۰۰)، به بهانه حمایت از کی یف در اقداماتی هماهنگ تحریم‌هایی را علیه مقامات مسکو اعلام کرده و حتی نیروهاییی را نیز به اوکراین فرستاده‌اند؛ تصمیماتی که با واکنش تند و هشدار آمیزی از سوی کرملین مواجه شده است.

روسیه تاکنون بارها تصریح کرده است که در صورت انجام اقداماتی از سوی اوکراین به ویژه در ارتباط با نازی زدایی و تأمین امنیت مرزها و نیز تعهد به عدم انجام اقدامات تحریک آمیز، حاضر به توقف عملیات ویژه نظامی خواهد بود.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا