اخبار

در ادامه تنش آفرینی غرب در اوکراین

آلمان: کشورهای ناتو آماده بکارگیری سلاح اتمی در مقابل روسیه باشند….

فرمانده نیروی هوایی آلمان به کشورهای غربی توصیه کرد ملزومات سیاسی بکارگیری سلاح هسته‌ای به بهانه جنگ اوکراین را فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کیف پست، فرمانده نیروی هوایی آلمان به بهانه جنگ اوکراین صریحاً بحث توسل کشورهای غربی به سلاح هسته‌ای را به برای ایجاد بازدارندگی در مقابل روسیه مطرح کرد.

به نوشته روزنامه بیلد آلمان، ژنرال «اینگو گرهارتز» در جریان یک سخنرانی گفت که ناتو باید برای مقابله با تهدیدات هسته‌ای روسیه آماده باشد و بتواند در مقابل روسیه بازدارندگی ایجاد کند.

فرمانده نیروی هوایی آلمان در مقدمه چینی برای توسل غرب به سلاح هسته‌ای به بهانه جنگ اوکراین گفت که در جهت ایجاد بازدارندگی قابل اعتماد، در صورت لزوم به ابزار و اراده سیاسی برای بکارگیری بازدارنده هسته‌ای نیاز داریم.

گرهارتز در ادامه صحبت‌های خود را از لفافه خارج کرد و صریحاً گفت که اگر روسیه ابتدا حمله کند، کشورهای ناتو باید آماده باشند در صورت لزوم از سلاح‌های هسته‌ای استفاده کنند.

فرمانده نیروی هوایی آلمان بار دیگر احتمال ادعایی حمله روسیه به یکی از کشورهای عضو ناتورا پیش کشید و آشکارا به پوتین توصیه کرد که به قلمرو ناتو تجاوز نکند. گرهارتز، با یادآوری رویکرد نظامی گری ناتو تاکید کرد که اروپایی‌ها تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۶۰۰ جنگنده مدرن در دریای بالتیک مستقر خواهند کرد.
آیا مسئله اوکراین تبدیل به جنگ جهانی می‌شود؟
به گزارش راشا تودی، دونالد ترامپ، روز دوشنبه در گفتگو با سایت خبری نیوزمکس بایدن، را به بی‌کفایتی در مدیریت اقتصاد کشور متهم کرد و گفت او آمریکا را در مسئله اوکراین به سمت یک جنگ جهانی دیگر هدایت می‌کند.

ترامپ ضمن تایید اینکه به طور حتم در انتخابات سال ۲۰۲۴ شرکت خواهد کرد، افزود: آمریکا مشکلات زیادی دارد و هیچ وقت قبل از این با چنین مشکلاتی روبرو نبوده است.ترامپ گفت که اگر من در قدرت بودم جنگ اوکراین هیچ وقت اتفاق نمی‌افتاد. البته رئیس جمهور سابق آمریکا به این مسئله اشاره نکرد که چگونه می‌توانست از جنگ روسیه و اوکراین جلوگیری کند.
او همچنین از سیاست دولت بایدن برای ارسال سلاح به اوکراین انتقاد کرد و گفت چنین سیاستی دامن زدن به درگیری در منطقه و ایجاد یک جنگ جهانی دیگر است. ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود صدها میلیون دلار به اوکراین اهدا کرده بود.

رئیس جمهور سابق آمریکا، بایدن و دولت کنونی این کشور را مسئول تورم بی‌سابقه و بالا رفتن قیمت سوخت اعلام و ادعا کرد: افزایش هزینه‌های سوخت ناشی از سیاست اشتباه بایدن در تولید انرژی‌های سبز در داخل کشور است.
ترامپ با اشاره به قانون بایدن مبنی بر ممنوعیت حفاری گفت: ما زیر پایمان طلای مایع داریم و باید آن را از کشورهای دیگر تقاضا کنیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا