جوانان

هشدار به ادامه جنگ در اوکراین

جنگ اوکراین ممکن است زمینه‌ساز همه‌گیری بعدی باشد. یک صندوق جهانی در راه مبارزه با بیماری‌ها هشدار داد: جنگ اوکراین می‌تواند تحریک‌کننده یک همه‌گیری دیگر در سطح دنیا باشد….

به گزارش فرانس۲۴؛ «پیتر ساندز» دبیرکل اجرایی صندوق جهانی برای مبارزه با ایدز، سل و مالاریا هشدار داد: بحران جهانی غذایی ناشی از جنگ در اوکراین میلیون‌ها نفر را با آسیب‌پذیری بیشتر گرسنه‌ها در برابر بیماری‌های عفونی می‌کشد و به طور بالقوه فاجعه بهداشتی بعدی را در جهان ایجاد می‌کند.

محاصره دریایی روسیه در بنادر دریای سیاه اوکراین، محموله های غلات از چهارمین صادرکننده بزرگ گندم و ذرت در جهان را متوقف کرده است و شبح کمبود و گرسنگی را در کشورهای کم درآمد افزایش داده است.

پیتر ساندز افزود: اثرات منفی کمبود مواد غذایی به این معنی است که بسیاری از افراد نه تنها از گرسنگی، بلکه به دلیل داشتن سیستم دفاعی ضعیف‌تر در برابر بیماری‌های عفونی ناشی از دلیل تغذیه بد خواهند مرد.

وی در مصاحبه ای در حاشیه گردهمایی وزرای بهداشت گروه ۲۰ گفت: من فکر می کنم ما احتمالاً از قبل بحران بهداشتی بعدی خود را آغاز کرده ایم. اما به این معنی است که افرادی که تغذیه ضعیفی دارند در برابر بیماری های موجود آسیب پذیرتر خواهند بود.
مسئولیت همه این مسائل و بوجود آورندگان اصلی آن در درجه اول ناتو،آمریکا، اروپا و حمله نابخردانه روسیه به خاک اوکراین است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا