بین‌المللی

بیش از ۲۰۰ میلیون آمریکایی با موج گرمای شدید مواجه‌ هستند

دومین موج گرمای شدید هم اکنون بیش از ۲۰۰ میلیون آمریکایی در سراسر این کشور را تحت تاثیر قرار داده و ۲۰ میلیون آمریکایی نیز در ایالت‌های غرب و میانه آمریکا تحت «هشدار» شدت گرما قرار گرفته‌اند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، شبکه خبری سی ان ان گزارش داد:موج دوم گرما سراسر آمریکا را برای دومین هفته  فراگرفته و انتظار می‌رود طی روزهای پیش رو بیش از ۶۵درصد از جمعیت آمریکا (حدود ۲۱۵میلیون نفر) با درجه حرارتی بیش از ۹۰ درجه فارنهایت (۳۲درجه سانتی‌گراد) مواجه شوند .

این رسانه تصویری آمریکایی افزود:درحالی که درجه حرارت دربرخی نقاط آمریکا به بیش از ۱۰۰ درجه فارنهایت (۳۷.۷درجه سانتی‌گراد) رسیده، ۲۰ میلیون آمریکایی نیز با هشدار شدت گرما مواجه شدند.

بنابر این گزارش شدت گرما در «فونیکس» ایالت آریزونا به ۱۰۸ درجه فارنهایت و در شهرهای دالاس و هیوستون ایالت تگزاس نیز بین ۹۹ تا ۱۰۴ درجه فارنهایت است.

بدی آب وهوا و لغو  ۵۴۰۰ پرواز

سی ان ان در ادامه افزود:تنها از پنجشنبه تا دوشنبه گذشته بیش از ۵۴۰۰ پرواز در آمریکا لغو شده که بیشتر آنها به علت نبود پرسنل، مشکلات ترافیک هوایی و بدی آب هوایی بوده است.

به گفته این شبکه تلویزیونی، این مهم بر آشفتگی در سیتسم پروازهای داخلی در آمریکا افزوده و این میزان لغو پروازها نسبت به یک ماه گذشته ۳۴ درصد افزایش نشان می دهد.

این رسانه تصویری افزود: تغییرات جوی و شرایط آب و هوایی نوعی اختلال در آشفتگی در فعالیت های روزمره در آمریکا را موجب شده است.

سی ان ان پیشتر در۳۰ خردادماه ضمن گزارشی در مورد شروع موج گرما در آمریکا گفته بود، ادامه موج گرما در بخش هایی از آمریکا با توجه به آغاز فصل تابستان، می تواند شرایط خطرناک آب و هوایی را در پی داشته باشد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا