گوناگون

ایست! خرید بیشتر نان ممنوع

طرح هوشمندسازی نان به این دلیل تدوین و اجرا می شود که در فضای ملتهب کنونی با فریب کاری بستر آزاد سازی کامل قیمت نان فراهم گردد.

خرید نان با نرخ آزاد!

آرمان ملی: طرح هوشمندسازی نان در آخرین روز از خرداد ماه در تهران کلید خورد و بر این اساس نانوایان سنتی پز برای جلوگیری از خروج آرد یارانه‌ای و تعیین میزان تولید و فروش نان مجهز به دستگاه‌های کارت‌خوان هوشمند شدند. در واقع فارغ از دلایل اجرای این طرح آنچه در این بین حائز اهمیت است اخباری است که در خصوص جزئیات طرح هوشمندسازی نان مطرح می‌شود به گونه‌ای‌که شائبه تعیین سقف نان با قیمت یارانه‌ای اعلام شده و در صورتی‌که خانوارها بیش از میزان تعیین شده نسبت به خرید نان اقدام کنند باید مابه‌التفاوت آن را با نرخ آزاد بپردازند.

البته همزمان با اجرای و از آنجا ‌که نظام سه نرخی در توزیع آرد وجود دارد کارشناسان نسبت تبعات آن هشدار داده و معتقد بودند که علاوه بر کاهش کیفیت نان این طرح می‌تواند به افزایش تخلفات دامن بزند، حال اگرچه دبیر اطلاع‌رسانی ستاد نان محدودیت خرید را تکذیب کرده اما از رشد تراکنش‌ها و خرید غیرمنطقی خبر داده که به نوعی موید ذره بین دولت بر تعداد نان خانوارها و محدودیت‌های خرید خواهد داشت… محدودیتی برای خرید نداریم اما مصرف شخصی هم حدود مشخصی دارد. اگر خانواری دست به حجم بالایی از خرید نان بزند، پیامکی برای سرپرست آن خانوار ارسال و موضوع بررسی شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا