زحمتکشان

بازنشستگان تامین اجتماعی خواستار اجرای کامل متناسب سازی حقوق هستند

آنچه که در شرایط فعلی مشخص است ادامه مبارزه دلیرانه با زنشستگان برای تامین کامل مطالبه های به حق و قانونی شان است. تجمع و راه پیمایی های این زحمتکشان بازنشسته در سراسر کشوراز حمایت مردمی قوی در جامعه برخوردار است.

تجمع های اعتراضی بازنششگان ادامه دارد

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان سیستان و بلوچستان گفت: آنچه که در شرایط فعلی مشخص است اجرای کامل متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان می‌باشد و این قشر عزیز پیگیر این مطالبه قانونی خود هستند. آزادی در گفت وگو با ایسنا بیان کرد: طی سنوات متعدد و بعلت عدم رعایت عدالت، خود باعث ایجاد شکاف و اختلاف فاحش بین حقوق شاغلین کارگری و بازنشستگان تامین اجتماعی شده که  مسئولین و نمایندگان مجلس با ارائه طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین در سال ۱۳۹۹و۱۴۰۰ با قراردادن ردیف مشخص در بودجه کشور سازمان را مکلف به اجرای طرح متناسب‌سازی نمودند.

رئیس کانون بازنشستگان استان ادامه داد:کارشناسان سازمان با ارائه فرمول‌های خودساخته و بدون پایه علمی در سال ۱۴۰۰ متناسب سازی را بصورت ۷۵ درصد اجرا کردند که مقرر گردید ۲۵ درصد باقیمانده را در سال ۱۴۰۱ با پرداخت مابه‌التفاوت سال۱۴۰۰ اجرا نمایند که مطابق با بند (ب) ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه (۱۳۹۶ لغایت ۱۴۰۰) باید اجرا شود.

آزادی افزود: ما بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی همچنان منتظر اقدام عاجل سازمان نسبت به اجرای ۲۵ درصد باقیمانده متناسب سازی حقوق را از اول سال ۱۴۰۱ و از محل بودجه در بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ هستیم تا میزان عقب ماندگی حقوق مستمری آنان جبران شود و انتظار داریم همزمان با صدور احکام اصلاحی مصوبه شورای عالی کار و هئیت امنای صندوق تامین اجتماعی افزایش متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیز منظور گردد.

برخی از خواسته های بازنششتگان :  اجراء مصوبه شورای عالی کار در مورد افزایش حقوق به میزان ۳۸درصد+۵۱۵ هزار تومان، اجرای کامل همسان سازی حقوق ها، اجرای ۲۵درصد باقیمانده همسانسازی حقوق سال گذشته !

تجمع سراسری بازنشستگان و مستمری بگیران  و از کار افتادگان و بازماندگان و حداقل بگیران و حداکثر بگیران و ..تامین اجتماعی

زمان: ساعت۱۰/۵ صبح یکشنبه ۵ تیرماه ماه ۱۴۰۱

کرمانشاه؛ بازنشستگان تامین اجتماعی آدرس:سه راه ۲۲بهمن درب سازمان تامین اجتماعی کل

دستور کار: حمایت و درخواست اجراء مصوبه شورای عالی کار در مورد افزایش حقوق به میزان ۳۸درصد+۵۱۵ هزار تومان، اجرای کامل همسانسازی حقوقها، اجرای ۲۵درصد باقیمانده همسانسازی حقوق سال گذشته

 استانها و شهرستانها مقابل اداره کل  سازمان تامین اجتماعی

انتشار در تمام گروه ها

با شعار

زیر بار ستم نمیکنیم زندگی  /  جان فدا میکنیم در ره آزادگی وای از بردگی وای از این بردگی

همه می آییم ؛تجمعات صنفی است

اجراء مصوبه شورای عالی کار

همسان سازی وافزایش حقوق طبق تورم

گرانی تورم بلای جان مردم

وعده وعید کافیه سفره ما خالیه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا