بین‌المللی

اعتصاب هزاران نفری کارکنان خدمات ریلی؛ انگلیس فلج شد

در پی اعتصاب کارکنان بخش ریلی انگلیس برای سومین روز متوالی در اعتراض به شرایط شغلی‌ آن‌ها که خسارتی ۱۵۰ میلون پوندی به صنعت ریلی انگلیس وارد آورده، حمل و نقل این کشور فلج شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، رسانه‌های انگلیسی گزارش کردند که خدمات ریلی این کشور امروز (شنبه) در پی اعتصاب مجدد هزاران کارگر بخش راه‌آهن انگلیس در اعتراض به شرایط شغلی و حقوقشان، فلج خواهد شد.

طبق این گزارش، اعضای اتحادیه راه‌آهن، دریانوردی و حمل‌ونقل (RMT) انگلیس برای سومین بار در این هفته دست از کار کشیده‌اند و این در حالی است که نشانه‌ای از دستیابی به رسیدن به هدف مورد نظر خود در جدال با مقام‌های مسئول مشاهده نشده است.

مقام‌های انگلیسی می‌گویند که امروز (شنبه) در پی اعتصاب کارکنان بخش ریلی، تنها یک پنجم خدمات انجام خواهد شد و نیمی از خطوط بسته خواهد بود و اپراتورها به مسافران می‌گویند که در صورت لزوم فقط با قطار سفر کنند و از قبل سفر حتماً سفر خود را بررسی کنند.

بر اساس این گزارش، خدمات ریلی و حمل و نقل عمدتاً محدود به خطوط اصلی خواهد بود اما حتی این بخش‌ها نیز فقط بین ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۶:۳۰ بعد از ظهر به وقت محلی باز خواهند بود. این اختلال تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

«استیو مونتگومری» رئیس گروه حمل و نقل ریلی که نمایندگی اپراتورها را بر عهده دارد، گفت: «ما بسیار ناامید هستیم که رهبری اتحادیه RMT اقدامی را انتخاب کرده است که میلیون‌ها نفر را که در آخر هفته برنامه‌هایی داشتند، به شدت آزار خواهد داد».

بر اساس این گزارش،‌تخمین زده می‌شود که اعتصاب‌های این هفته ۱۵۰ میلیون پوند به صنعت ریلی انگلیس رسانده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که نمایندگان اتحادیه «آر ام تی» و شرکت نتورک ریل به عنوان زیرساخت شبکه ریلی انگلیس گفت‌وگو برای بهبود اوضاع کارکنان بخش ریلی انگلیس را آغاز کرده‌اند که البته این مذاکرات تاکنون نتیجه‌ای در پی نداشته است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا