گوناگون

نشست گروه هفت؛ رهبران چهار کشور درباره نفت ایران مذاکره می‌کنند

روسای جمهوری آمریکا و فرانسه، صدراعظم آلمان و نخست وزیر انگلستان در نشست گروه هفت  دربارۀ پروندۀ اتمی و نفت ایران  تبادل نظر می کنند.

رادیو بین‌المللی فرانسه گزارش داد : کاخ ریاست جمهوری فرانسه اعلا م کرد رؤسای جمهوری آمریکا و فرانسه، صدراعظم آلمان و نخست وزیر انگلستان در نشست گروه هفت  دربارۀ پروندۀ اتمی ایران و مذاکرات با این کشور تبادل نظر می کنند.این گفتگوی چهار جانبه در ضیافت شام امشب صورت می پذیرد و قرار است سه شنبه صبح نیز ازسرگرفته شوند.

به گفتۀ الیزه، این گفتگوها چند فصل دارند که عمدتاً شامل متوقف کردن تکثیر سلاح های اتمی، امنیت منطقه و مسئلۀ نفت می شود. کاخ ریاست جمهوری فرانسه تصریح کرده است که نمایندگان کشورهای غربی به گفتگوهای خود با تهران شتاب بخشیده اند. جوزپ بورل، نمایندۀ سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا که به تهران سفر کرده، گفته است که بزودی تماس های غیرمستقیمی میان آمریکا و ایران در یکی از کشورهای عرب حوزۀ خلیج فارس صورت خواهد گرفت.

علی شمخانی در ملاقات با جوزپ بورل در تهران گفت که جمهوری اسلامی ایران همچنان به پیشروی های هسته ای خود ادامه می دهد مادام که به گفتۀ وی اقدام های غیرقانونی آمریکا و انفعال کشورهای اروپایی در قبال حکومت ایران خاتمه نیافته اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا