بین‌المللی

تظاهرکنندگان اسپانیایی خواستار خروج نظامیان آمریکایی از این کشور شدند

هزاران نفر از مردم شهر مادرید پایتخت اسپانیا علیه نشست هفته آینده ناتو در این شهر تظاهرات کردند و خواستار خروج نظامیان آمریکایی از منطقه شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، هزاران نفر از مردم اسپانیا در شهر مادرید پایتخت این کشور روز یکشنبه با تجمع در خیابان‌ها علیه نشست ناتو تظاهرات کردند. نشست کشورهای عضو سازمان ناتو هفته آینده طی تاریخ‌های ۲۹ تا ۳۰ ژوئن در مادرید برگزار خواهد شد.

معترضان اسپانیایی در حالی که علیه ناتو شعار می‌دادند با در دست داشتن پلاکاردهایی با شعارهای ضد ناتو افزایش بودجه نظامی کشورهای اروپایی را تهدیدی علیه صلح خواندند. آنها در شعارهای خود اقدامات ناتو برای تحریک کشورها در بالا بردن بودجه‌های نظامی را محکوم کردند.

تظاهرکنندگان ضمن اظهار تنفر از جنگ و کشتار مردم خواستار خروج نظامیان آمریکایی از منطقه و پایان دادن به جنگ‌ها شدند. آنها فریاد می‌زدند: ناتو راه حل جنگ در اوکراین نیست.

یکی از اهداف نشست هفته آینده ناتو مذاکره درباره الحاق کشورهای سوئد و فنلاند به این سازمان خواهد بود. ترکیه با عضویت این دو کشور در ناتو مخالفت کرده است و اعتقاد دارد این کشورها پناهگاه سازمان‌های تروریستی هستند.

کشورهای اسکاندیناوی پس از آغاز جنگ روسیه و اوکراین خواستار پیوستن به ناتو شدند. روسیه می‌گوید علت اصلی عملیات نظامی این کشور در اوکراین نزدیک شدن بیش از حد ناتو به مرزهای این کشور است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا