ورزشی

گزینش زهره هراتیان دستاوردی ارزشمند برای فوتبال ایران

زهره هراتیان رئیس مرکز پزشکی عالی فیفا در تهران (ایفمارک) از سوی فیفا به عنوان هماهنگ کننده پزشکی مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر انتخاب شد.

 نمادی از مبارزه  زنان کشورعلیه تبعیض جنسیتی

رویداد۲۴ به نقل از خبر ورزشی نوشت: زهره هراتیان، عضو کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال کشورمان پس از یک دهه همکاری با فیفا و حضور در تورنمنت‌های مختلف FIFA و AFC در رده‌های مختلف به عنوان اولین پزشک ایرانی فیفا در جام جهانی فوتبال بزرگسال مردان قطر حضور خواهد داشت.

به همین منظور هراتیان در چند روز آتی در نشست هماهنگی در زوریخ شرکت خواهد. فدراسیون فوتبال ایران این دستاورد ارزشمند را به جامعه زنان و پزشکان میهن عزیزمان ایران تبریک می‌گوید.

چندی قبل و در مراسم معرفی بهترین های پزشکی فوتبال آسیا زهره هراتیان به عنوان بهترین پزشک جوان آسیا از سوی AFC معرفی شد. او رابطه خوبی با فیفا دارد و مدیران پزشکی این نهاد معتبر ورزشی در دنیا به او اعتماد دارند.زهره هراتیان از سال ۲۰۱۱ به عنوان تنها پزشک ایرانی به زمره لژیونرهای ساختار پزشکی فیفا پیوست . او به عنوان اولین زن  جهان در مسابقات مقدماتی جام جهانی مردان ۲۰۱۸ روسیه به‌عنوان ناظر پزشکی و کارشناس کنترل دوپینگ مسابقه عراق و تایلند در ورزشگاه حضور یافت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا