بین‌المللی

بیش از ۱۰۰ فلسطینی در کرانه باختری مجروح شدند

به دنبال وقوع درگیری های شدید میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها در کرانه باختری بیش از ۱۰۰ فلسطینی به شدت مجروح شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، سلسله اقدامات خصمانه و جنایتکارانه نظامیان اسرائیلی علیه شهروندان فلسطینی در نقاط مختلف اراضی اشغالی همچنان ادامه دارد. نظامیان اسرائیلی در جریان این اقدامات به مناطق مختلف کرانه باختری یورش بردند.

بر اساس این گزارش، به دنبال یورش گسترده نظامیان اسرائیلی به کرانه باختری درگیری‌های شدیدی میان آنها و شهروندان فلسطینی درگرفت. نظامیان اسرائیلی از گلوله‌های جنگی و گازهای اشک آور علیه فلسطینیان استفاده کردند.

هلال احمر فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان درگیری‌ها میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها در کرانه باختری بیش از ۱۰۰ فلسطینی بشدت مجروح شدند. حال شماری از مجروحان، وخیم گزارش شده است.

هلال احمر فلسطین همچنین در بیانیه خود تأکید کرده است: درگیری‌ها میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها عمدتاً در مناطقی نظیر قلقیلیه، بیت دجن و نابلس متمرکز بوده است.

خبر دیگر اینکه علیرغم تدابیر امنیتی شدید اسرائیل در اطراف مسجدالاقصی طی امروز جمعه، سازمان اوقاف و امور دینی فلسطین اعلام کرد که بیش از ۵۵ هزار فلسطینی با حضور در مسجدالاقصی اقدام به اقامه نماز جمعه کردند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا