از هر دری سخنی

مذاکرات دوحه پس از سفر بایدن به منطقه از سرگرفته می‌شود؟

شبکه بلومبرگ مدعی شد: تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای احتمالا پس از سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به منطقه از سر گرفتده خواهد شد.

شبکه بلومبرگ در گزارشی با استناد به اظهارات دیپلمات‌های اروپایی مدعی شد که مذاکرات غیرمستقیم برجامی میان ایران و آمریکا با تسهیل‌گری اتحادیه اروپا، احتمال پس از سفر رئیس جمهور آمریکا به منطقه از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، شبکه بلومبرگ در گزارشی درباره مذاکرات برجامی نوشت: تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای احتمالا پس از سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به منطقه در ماه جاری میلادی[تیر و مرداد] از سر گرفته خواهد شد، مذاکرات غیرمستقیم میان آمریکا و ایران در دوحه که با تسهیل‌گری اتحادیه اروپا انجام گرفت، منجر به حل اختلافات طرفین نشد.

بلومبرگ در این باره گزارش داد: دو دیپلمات اروپایی که از نزدیک در جریان مذاکرات برجامی این هفته در دوحه بودند، گفتند، در حالی که مذاکرات پیشرفتی نداشته است، انتظار می‌رود تلاش‌ها برای احیای توافق در زمانی فراتر از ضرب‌الاجل پیشنهادی مدیرکل دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل از سرگرفته شود….

در این گزارش آمده است: مقامات آمریکایی بارها گفته‌اند که فرصت باقی‌مانده برای مذاکرات اندک است با توجه به این که سرعت فعالیت‌های هسته‌ای ایران به گونه‌ای افزایش یافته که خطر ناکارآمد شدن توافق اصلی را در بر دارد.

در گزارش این شبکه آمده است: شخص سومی که در جریان این مذاکرات بوده است، گفت که این مذاکرات احتمال دارد در قطر و پس از سفر بایدن ازسرگرفته شود. مذاکرات دو روزه ایران و آمریکا با هماهنگی انریکه مورا، نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات که به طور غیر مستقیم در دوحه انجام شده، پایان یافت و طرف‌ها به رایزنی‌ها طبق روال گذشته ادامه خواهند داد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا