بین‌المللی

پنتاگون: در حال ارسال سامانه دفاع هوایی به اوکراین هستیم

وزارت دفاع آمریکا با تایید اظهارات اخیر رئیس جمهور این کشور درخصوص ارسال تسلیحات ضدهوایی به اوکراین، اعلام کرد که سامانه های مذکور به علاوه رادارهای پیشرفته در حال ارسال به اوکراین است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که ایالات متحده به عنوان بخشی از آخرین بسته های تسلیحاتی خود برای اوکراین در حال ارسال دو سامانه دفاع موشکی پیشرفته زمین به هوا به نام «نسمس» (NASAMS)، چهار رادار ضد توپخانه دیگر و حدود ۱۵۰ هزار گلوله ۱۵۵ میلی متری مهمات توپخانه به این کشور است.

«جوبایدن» رئیس جمهور آمریکا پیشتر در روز پنجشنبه و در اجلاس سران ائتلاف نظامی ناتو در شهر مادرید پایتخت اسپانیا از این کمک تسلیحاتی به ارزش ۸۲۰ میلیون دلار، خبر داده بود.

پنتاگون با اعلام رسمی خبر مذکور، جزئیات بیشتری نیز ارائه کرد و گفت که این کمک های تسلیحاتی همچنین شامل مهمات اضافی برای سامانه های پرتاب چندگانه راکت با قابلیت جابجایی بالا (HIMARS) است.

یک مقام ارشد دفاعی به خبرنگاران گفت که رادارهای ضد توپخانه ای که ارسال می شوند، سیستم های پیشرفته (RTX.N) AN/TPQ-۳۷ ساخت شرکت تسلیحاتی آمریکایی «ریثیان» هستند. این اولین بار است که این سیستم ها به اوکراین ارسال می شوند. این سیستم ها دارای حدود سه برابر برد موثرتر از سیستم های AN/TPQ-۳۶ ارسال شده هستند.

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا نیز درباره این کمک تسلیحاتی گفت: اوکراینی ها همچنان با خشونتی روبرو می شوند که بار دیگر در این هفته با حمله ای به یک مرکز خرید پر از غیرنظامیان برجسته شد. آنها به مبارزه برای کشور خود ادامه می دهند و ایالات متحده همچنان در کنار آنها و انگیزه به حق شان ایستاده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا