جوانان

کنکور، سوالات اشتباهی و فروش جوابها؛ حق دانش آموزان بازیچه سودجویی

دیروز جمعه ۱۰ تیر سازمان سنجش در حرکتی شگفت آور بخاطر مشکلی که در سیستمش بوجود آمده، رشته‌ی کنکور هزاران نفر را اشتباه ثبت کرده و داوطلبان را مجبور کرده آزمون همان رشته اشتباه را بدهند!…
برای مثال کسی که مدتها برای کنکور انسانی درس خوانده و تلاش کرده، در روز کنکور مجبور شدند آزمون ریاضی بدهد!

داوطلبان در اعتراض به این اشتباه جلو سازمان سنجش تجمع کردند و این سازمان در پاسخ به نگرانی آنها نسبت به آینده‌یشان و به جای تلاش برای جبران این اشتباه، برای داوطلبان معترض، نیروی سرکوبگر فرستاده است.
داوطلبان و خانواده‌هایشان در جلو سازمان سنجش در تهران امروز دست به تجمع اعتراضی زدند که با حضور نیروهای سرکوب همراه شد.

دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان در این زمینه بیانیه ای منتشر کرد. در این بیانیه آمده است:

تا کِی می‌خواهید حق صدها هزار دانش آموز را بازیچه سودجویی و دزدی خودتان بکنید؟!
(از لو رفتن سوالات کنکور سراسری تجربی تا اشتباهات عجیب و غریب سازمان سنجش)

بیش از صدها هزار دانش آموز داوطلب کنکور سراسری امسال، تنها مشکل‌شان فشار شدید برآمده از قبولی در کنکور و معضلات این حوزه نبود. هرچند که مشکلات در این زمینه بسیار است، اما عجالتا از بحث کنکور و مافیای آن عبور می‌کنیم تا به اعتراضات این روزهای دانش آموزان و خانواده‌هایشان برسیم. در جریان برگزاری کنکور سراسری امسال، دو واقعه غیرقابل بخشش رخ داد. یکی لو رفتن سوالات کنکور تجربی و دیگری ملزم کردن تعداد زیادی از دانش آموزان به شرکت در آزمون کنکور رشته‌ای به‌غیر از آنچه که درسش را خوانده‌اند، آنهم به دلیل «خطای سیستمی»!!!

در راستای اعتراض به این وضعیت افتضاحی که سازمان سنجش و آموزش کشور به بار آورده، از دانش آموزان، معلمان، خانواده‌های آنان و حتی دانش آموزان سایر مقاطع دعوت می‌کنیم به این اعتراضات پیوسته و وسیعاً نسبت به اقدامات خصمانه سازمان سنجش علیه دانش آموزان اعتراض و تجمع نمایند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا