گوناگون

گرانی کالاهای مصرفی همچنان بالا می رود!

مرکز آمار جمهوری اسلامی: قیمت روغن نباتی جامد ۲۴۷ درصد و روغن مایع ۲۳۳ درصد افزایش یافت….

مرکز آمار جمهوری اسلامی نرخ اقلام خوراکی مناطق شهری در خردادماه امسال را منتشر کرد و براساس اطلاعات منتشره، روغن نباتی و مایع بیشترین و گوشت گوسفند کمترین افزایش بها را داشتند.

به گزارش ایرنا، براساس گزارش مرکز آمار در گروه نان و غلات اقلام ماکارونی با ۵۶.۱ درصد ،شیرینی خشک با ٢٧.۶ درصد و «رشته آشته» با ٢۵.۵ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

در گروه گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها، اقلام «مرغ ماشینی» با ۳۲.۵ درصد، گوشت گاو یا گوساله با ١۶.٠ درصد و گوشت گوسفند با ۷٫۴ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

روغن نباتی جامد با ۲۴۷.۲ درصد و روغن مایع با ۲۳۳٫۸ درصد و پنیر ایرانی پاستوریزه با ۵۵٫۷ درصد بیشترین افزایش قیمت را در گروه لبنیات، تخم‌مرغ و انواع روغن ثبت کردند.

خربزه با ٣١,١ درصد، هلو با ۲۲٫۷ درصد در گروه میوه و خشکبار بیشترین افزایش نرخ و بیشترین کاهش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به هندوانه با منفی ۲.۴ درصد است.

در گروه سبزیجات و حبوبات بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به هویج فرنگی با ۲۸.۵ درصد، بادمجان با ١٣.٨ درصد و سیب زمینی با ۱۳٫۵ درصد است.

سس مایونز با ٢٧,٧ درصد و قند با ۱۸٫۹ درصد در گروه قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا