ورزشی

بودجه فدراسیون فوتبال کجا هزینه می‌شود؟

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی برای برگزاری دیدارهای دوستانه نیاز به یک میلیون یورو پول دارد؛ مبلغی که به دست آوردنش ممکن نیست.

دبیر کل فدراسیون فوتبال؛ دنبال منابع مالی هستیم.پول نداریم!

به گزارش خبرنگار شهروندآنلاین، کمتر از دو ماه دیگر آخرین فیفادی قبل از جام جهانی خواهد بود و این ایام آخرین زمان آماده‌سازی تیم ملی برای حضور مقتدرانه در تورنمنت بزرگ فوتبال قطر است.تیم ملی ایران فیفادی قبلی را به دلایل مختلف از دست داد؛ قرار بود تیم ایران فیفادی گذشته سفری به کشور کانادا داشته باشد و یک مسابقه دوستانه با تیم ملی این کشور برگزار کند. همچنین فدراسیون‌نشینان قصد داشتند در کانادا دو بازی دوستانه دیگر را هم انجام بدهند، اما در نهایت با اقدام عجیب فدراسیون کانادا این اردو لغو شد و برنامه‌های تیم تحت هدایت اسکوچیچ بر هم خورد. تیم ایران فقط در کشور قطر اردویی طولانی‌مدت برگزار کرد و یک مسابقه با الجزایر که به جام جهانی نیز صعود نکرده، سهم شاگردان اسکوچیچ شد.

طبیعی بود که از دست رفتن یکی از فرصت‌های مهم برای آماده‌سازی تیم ملی انتقادهای بسیاری را متوجه فدراسیون‌نشینان کند. کارشناسان فوتبال نسبت به از دست رفتن یکی از فرصت‌های مهم تیم ملی برای برپایی اردو و بازی دوستانه بسیار ابراز ناراحتی کردند، اما به هر حال تیم ملی ایران نتوانست از فیفادی گذشته استفاده خوبی داشته باشد و حالا همه نگاه‌ها به فیفادی آینده در سپتامبر (شهریور) است.

اصلی‌ترین عاملی که باعث می‌شود بازی‌های تدارکاتی و اردوی خوبی برای تیم ملی ایران تدارک دیده شود، داشتن پول کافی است. فدراسیون فوتبال از مدت‌ها قبل نیاز به مبلغ بالایی برای آماده‌سازی تیم ملی ایران را اعلام کرده، اما تاکنون منابع مالی لازم تامین نشده است.

مدیران فدراسیون جلسات متعددی با ارگان‌های مختلف برگزار کردند تا بتوانند منابع مالی لازم را تامین کنند، اما با توجه به شرایط اقتصادی موجود در جامعه، این مساله کار دشواری است.دبیر کل فدراسیون فوتبال در این‌باره گفته است: «دنبال منابع مالی هستیم تا هزینه‌ها را تامین کنیم. تیم‌های بزرگ برای انجام بازی، خواهان مبالغی هستند. برای این دوره کمک‌های دولتی را می‌خواهیم. اگر بتوانیم اسپانسر هم بگیریم، استفاده می‌کنیم.»کامرانی‌فر درباره اینکه چه مبلغی نیاز است تا اردو و بازی تدارکاتی خوبی در شهریورماه داشته باشیم، گفت: «بیش از یک میلیون یورو برای فیفادی بعدی و دو بازی بزرگ نیاز داریم. نزدیک به ۷۰۰ هزار یورو صرف درخواست دو تیمی است که می‌خواهیم با آنها بازی کنیم. ضمن اینکه هر کجا بازی برگزار شود، ما میزبان هستیم و هزینه‌ها با ماست.»

نیاز به تامین ۴۰ میلیارد تومان ناقابل؛با شرایط کنونی، فدراسیون فوتبال حداقل نیاز به در اختیار گرفتن مبلغی در حدود ۴۰ میلیارد تومان دارد تا بتواند اردو و بازی‌های تدارکاتی خوبی در نظر بگیرد. قطعا دراگان اسکوچیچ و بازیکنان، همچنین طرفداران فوتبال در ایران انتظار دارند با توجه به از دست رفتن فیفادی قبلی، در کمتر از دو ماه دیگر اردوی مناسب و بازی‌های تدارکاتی خوبی برای تیم ایران در نظر گرفته شود.تیم ملی که برای بازی با الجزایر بسیار مورد انتقاد بود، برای آنکه نمایش آبرومندی در جام جهانی داشته باشد، باید بازی‌های دوستانه خوب برگزار کند و این مساله جز با تزریق منابع مالی و راضی کردن کشورهای مطرح با پول مناسب ممکن نیست…

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا