بین‌المللی

تلاش دولت آلمان برای نجات شرکت‌های انرژی با افزایش مالیات مصرف کنندگان

دولت آلمان طرح‌هایی برای کمک به شرکت‌های حوزه انرژی این کشور آماده است که بخشی از آن افزایش مالیات مصرف کنندگان است.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، دولت آلمان در نظر دارد برای کمک به بخش انرژی و جبران کمبودهای مالی در این حوزه یک سری از قوانین خود را در این بخش اصلاح کند که به گفته منابع نزدیک به دولت این کشور احتمالاً شامل افزایش مالیات‌ مصرف کنندگان سوخت و محصولات حوزه انرژی خواهد شد.

رابرت هبک وزیر اقتصاد آلمان اخیرا نسبت به نوسان قیمت‌ها در بازار محصولات انرژی هشدار داد و گفت دولت برای جبران قیمت‌ سوخت و بالا رفتن تورم در کشور مجبور است یک سری هزینه‌ها را از طریق مصرف کنندگان تامین کند.

در حال حاضر مقامات آلمانی در مذاکره با یونیپر (Uniper) – بزرگترین شرکت آلمانی خریدار گاز روسیه- قصد دارند تضمینی برای حیات شرکت‌های دیگر این کشور ایجاد کنند.

مسئولان شرکت یونیپر هفته گذشته اعلام کردند در حال مذاکره برای گرفتن تضمین‌های محتمل از جمله دولتی کردن سهام یا افزایش تسهیلات اعتباری هستند که به گفته منابع نزدیک به دولت آلمان شاید این راه‌حل آخرین نجات حوزه انرژی این کشور باشد.

اصلاحات مربوط به قوانین بخش انرژی آلمان در حال حاضر توسط وزارتخانه‌های دولتی در حال بررسی است و احتمالاً روز جمعه به پارلمان این کشور ارائه خواهد شد.

دولت آلمان گفته است ممکن است پارلمان به دولت اجازه دهد کمبودهای خود را از افزایش مالیات‌ بر انرژی تامین کند.

یک منبع دولتی آلمان گفت که کمک مالی احتمالی برای یونیپر می‌تواند از مورد شرکت هوایی لوفتانزا در دوران شیوع کرونا الگوبرداری شود. دولت برای نجات این شرکت هوایی یک بسته کمکی ۹میلیارد یورویی اختصاص داده بود.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا