از هر دری سخنی

پنجره باز دیپلماسی میان جمهوری اسلامی و امریکا

وزیر امور خارجه فرانسه: باید از فرصت گفت وگو و مذاکره استفاده کنیم و برای رسیدن به توافقی که مورد رضایت همه طرف‌ها باشد، تلاش کنیم.

تحریم ها ی آمریکا ؛ فرانسه و نفت ایران

به گزارش ایسنا، خانم «کاترین کولونا» وزیر امور خارجه فرانسه در گفت وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه ایران از  وجود روابط خوب بین تهران و پاریس استقبال کرد و بر ضرورت تداوم مذاکرات هسته ای تأکید کرد.

وی گفت: باید از فرصت گفتگو و مذاکره استفاده کنیم و برای رسیدن به توافقی که مورد رضایت همه طرف ها باشد، تلاش کنیم.وزیر خارجه فرانسه افزود: ما معتقدیم پنجره دیپلماسی همچنان باز است و باید از آن به بهترین شکل استفاده کنیم تا توافق حاصل شود. انجام توافق،بهتر از نداشتن توافق است.وی همچنین ابراز امیدواری کرد: سفرای جدید دو کشور به زودی فعالیت خود را آغاز کنند تا روند توسعه همکاری ها و مناسبات دو کشور بیش از پیش تسریع شود.

امیر عبداللهیان: ارزیابی تهران از گفتگوهای اخیر دوحه مثبت است

رادیو بین‌المللی فرانسه: وزیر امور خارجه ایران، در گفت وگوی تلفنی با کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه، با اشاره به گفت وگوهای رفع تحریم‌ها در وین و دوحه اظهار داشت: “طرف آمریکایی‌ بدون رویکرد مبتنی بر ابتکار و پیشرفت در دوحه حضور یافت. معتقدیم نباید جای ابتکار سیاسی را تکرار مواضع قبلی پر کند.”وی در گفتگو با همتای فرانسوی اش تصریح کرد: “ارزیابی ما از گفت وگوهای اخیر دوحه مثبت است اما باید دید طرف آمریکایی چگونه می‌خواهد از فرصت دیپلماسی بهره گیرد. اکنون مسیر دیپلماسی باز است و ما برای رسیدن به نقطه نهایی توافقی خوب و پایدار، جدی و صادق هستیم .”

علی باقری مذاکره کننده ارشد ایران، در رابطه با ادامه مذاکرات می گوید: “ادامه گفت‌وگوها براساس توافقی است که بین ما و طرف مقابل، که به طور مشخص آقای مورا است، ادامه دارد…زمان و مکان مذاکرات بعدی در تبادلات ما و آقای مورا در حال نهایی سازی است.”ایران می‌گوید که انریکه مورا، نماینده اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده مذاکرات هسته‌ای که به عنوان ناظر مذاکرات عمل کرده، ‘طرف مقابل’ جمهوری اسلامی است.

قدردانی وزیر خارجه امریکا از قطر برای میزبانی مذاکرات تهران – واشنگتن

به گزارش ایسنا، وبگاه وزارت امور خارجه آمریکا شب گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه  با محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر گفت‌وگو کرد. بلینکن و همتای قطری‌اش درباره شراکت آمریکا با قطر گفت‌وگو کرده و بر روی فرصت‌های همکاری بزرگ‌تری در زمینه مسائل منطقه‌ای تمرکز کردند…بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا می‌افزاید: وزیر امور خارجه همچنین از تلاش‌های قطر برای کمک به رسیدن به بازگشتی دوجانبه به اجرای کامل برجام[تواقق هسته‌ای] و به ویژه میزبانی مذاکرات غیرمستقیم با ایران در دوحه تشکر کرد…

رئیسی به نیابت از ولی فقیه؛پیشنهاد صدور قطعنامه علیه ایران در حین مذاکره ناقض توافق بود

ایسنا ؛ ابراهیم رئیسی در آئین دریافت استوارنامه «نادین اولیویری لوزانو» سفیر جدید سوئیس با اشاره به قدمت بیش از ۱۰۰ ساله روابط دو کشور گفت: ایران آماده گسترش حداکثری روابط با همه کشورها از جمله سوئیس در عرصه‌های تجاری، اقتصادی و سیاسی است. وی با اشاره به نقش دیپلماتیک سفارت سوئیس در تهران افزود: آمریکا و کشورهای اروپایی در قبال ایران گرفتار اشتباه محاسباتی هستند و امیدوارم شما واقعیات ایران را به دولت متبوع و دیگر کشورها منتقل کنید…اقدام آمریکا و سه کشور اروپایی در پیشنهاد صدور قطعنامه در شورای حکام در زمانی که مذاکره برای توافق در جریان است، اقدامی غیرمسئولانه و ناقض روح مذاکره و توافق است….

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا