فرهنگی

پیام کانون صنفی معلمان ایران به مناسبت روز قلم

کانون صنفی معلمان ایران با انتشار پیامی به مناسبت روز قلم گفته است امروز در حالی روز قلم را به جشن نشسته‌ایم که بسیاری از نویسندگان و قلم بدستان یا در زندانند یا مهاجرانی غربت‌زده و یا خزیدگانی به کنج عزلت! در پایان این پیام آمده است، روز قلم را به نویسندگان، این پرچمداران آزادی و اندیشه به ویژه به همکاران عزیز در بندمان تبریک می‌گوییم و آرزو می‌کنیم به همین زودی در ایران جشن آزادی قلم و قلم بدستان را شاهد باشیم….

متن کامل این پیام در ادامه آمده است:نزدیک به دو دهه است که چهاردهم تیر، در کنار جشن باستانی تیرگان بوسیله انجمن قلم ایران “روز قلم” نامیده شده است. این روز فرصتی است برای گرامیداشت انسان‌هایی که با اندیشیدن و بازگو کردن آن با نوشتن و نویسندگی راه‌های رفته و نرفته را ثبت کرده و جرئت بلند فکر کردن را در جهان گستراندند.

اما امروز در حالی روز قلم را به جشن نشسته‌ایم که بسیاری از نویسندگان و قلم بدستان یا در زندانند یا مهاجرانی غربت‌زده و یا خزیدگانی به کنج عزلت! در تاریخ معاصر ایران کمتر زمانی بوده که به این اندازه قلم و قلم بدستان تحت فشار باشند؛ از نویسندگان دگراندیش و روزنامه نگاران و اندیشمندانِ صاحب اثر بگیر تا معلمانی که برای خواسته‌های صنفی و مدنی‌شان تحت جور حاکمیت قلم ستیزند. در روز قلم معلمان صاحب قلمی همچون محمد تقی فلاحی، محمد حبیبی، جعفر ابراهیمی از کانون تهران و شماری دیگر از کانون‌ها و انجمن‌های صنفی دیگر نقاط کشور در بند دشمنان قلم و اندیشیه‌اند. به امید آزادی همه این عزیزان و آنانی که قلم خود را چراغی برای راهنمایی انسان‌های دیگر نموده و به خاطر این روشنایی بخشی هزینه می‌دهند.

روز قلم را به نویسندگان، این پرچمداران آزادی و اندیشه به ویژه به همکاران عزیز در بندمان تبریک می‌گوییم و آرزو می‌کنیم به همین زودی در ایران جشن آزادی قلم و قلم بدستان را شاهد باشیم.

کانون صنفی معلمان ایران
۱۴ تیرماه ۱۴۰۱

کبوتران آزادی یکی یکی آزاد خواهند شد و روسیاهی به قفس و زندانبانان خواهد ماند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا