ورزشی

وزنه برداران از حداقل امکانات معیشتی محروم هستند!

وزنه‌برداران کشور بویژه ملی پوشان این رشته مهم ورزشی به لحاظ تغذیه، خانه برای خود و خانواده هایشان و بطورکلی معیشت مناسب یک قهرمان در تنگنا قرار دارند.

چراوزنه‌برداری جایگاهش را از دست داده است؟

اعتماد : حسین رضازاده رئیس سابق فدراسیون وزنه‌برداری نوشت ؛متاسفانه وزنه‌برداری ایران جایگاه خود را از دست داده و شرایط سختی پیش‌روی این رشته پرمدال و المپیکی است. بنابراین نیاز است همه کسانی‌که از خانواده وزنه‌برداری هستند به کمک این رشته بیایند تا شرایط تغییر کند و وزنه‌برداری به جایگاه اصلی خود برگردد. این اتفاق خیلی خوبی است که پیشکسوتان وزنه‌برداری به فدراسیون بازگشته‌اند. یک ورزشکار همه عمرش را برای یک رشته ورزشی می‌گذارد که مدال جهانی و المپیک را کسب کند، بنابراین بعداز پایان دوره قهرمانی‌اش می‌تواند به جوانانی که اول راه هستند کمک زیادی کنند اما متاسفانه در این چند سال اخیر «در» فدراسیون روی همه اهالی این رشته بسته شده بود. ..

در این چند ساله اخیر همه این عناوین از دست رفت و باید زمان بگذرد و در کنار همه خانواده وزنه‌برداری دوباره به این جایگاه برگردیم. در این رشته جوانان بسیار با استعدادی حضور دارند که نیاز به حمایت و دیده‌شدن دارند. اگر این موارد به درستی انجام شود قطعا وزنه‌برداری ایران همچنان حرف برای گفتن دارد. وزنه‌برداری یک رشته رکوردی است و باید شرایط برای وزنه‌برداران به لحاظ تغذیه، خوابگاه، مکمل‌های ورزشی و امکانات خوب فراهم شود تا وزنه‌بردار بدون دغدغه فکری تنها به تمریناتش بپردازد. در واقع برنامه‌ریزی تنها نباید به تمرین و اردو ختم شود بلکه باید زیرساخت‌های مناسب برای وزنه‌برداران هم فراهم کنیم. ملی‌پوشان وزنه‌برداری به‌خاطر نبود این زیرساخت‌ها اردوی تیم‌ملی را ترک کردند و نسبت به آن معترض بودند. ما باید شرایطی فراهم کنیم که وزنه‌بردار دغدغه خواب و غذا نداشته باشد.وزنه‌برداران در این چند وقت حتی از حداقل‌ترین امکانات هم بی‌بهره بودند و همین موضوع باعث نارضایتی آنها و ترک اردو شده بود…آن چیزی که مهم است اینکه همه در کنار هم به وزنه‌برداری کمک کنیم و با شعار و وعده و وعید کارها را پیش نبریم…

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا