گوناگون

جمهوری اسلامی و گفت‌وگوهای منطقه‌ای

درآستانه سفر جو بایدن به خاورمیانه رایزنی های سیاسی – امنیتی مقامات جمهوری اسلامی با همسایگان ایران در خصوص تحول های جهانی و منطقه ای شتاب بیشتری گرفته است.

وزیر خارجه قطر: از گفت‌وگوهای منطقه‌ای ایران استقبال می‌کنیم!

ایسنا، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر  بعدازظهر روز چهارشنبه ۱۵ تیر در یک گفت‌وگوی مطبوعاتی مشترک با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در محل وزارت امور خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از سفر به تهران گفت : طبیعتا سفر امروز ما در فضای تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی صورت می‌گیرد. مهم است که همه طرف‌ها، شرکا و کشورهای همسایه تلاش‌های سازنده‌ای برای موفقیت گفت‌وگوهای هسته‌ای و گفت‌وگوهای منطقه‌ای داشته باشند.

این  دیپلمات عالی رتبه قطر ی با بیان این که از ایران به خاطر اعتمادی که به قطر برای میزبانی دور اخیر گفت‌وگوها در دوحه داشت، تشکر می‌کنیم ، افزود : تأکید می‌کنیم ما در قطر همیشه تلاش می‌کنیم که از این گفت‌وگوها برای رسیدن به توافقی که نگرانی همه طرف‌ها را از بین ببرد و زمینه بازگشت همه طرف‌ها را به تعهداتشان فراهم کند، حمایت کنیم.

وی در ادامه با بیان این که ما مستمرا از گفت‌وگوهای منطقه‌ای و  گفت وگوهایی که بین ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس و منطقه برگزار شود، حمایت می‌کنیم، خاطر نشان کرد : این گفت‌وگوها می‌تواند نتایج مثبتی برای ملت‌های  منطقه به همراه داشته باشد.

وزیر خارجه قطر با بیان این که  با وزیر خارجه ایران درباره این موضوع گفت‌وگو کردم و مثل همیشه ایشان را دارای یک نگاه مثبت در خصوص ورود به چنین گفت‌وگوی منطقه‌ای یافتم ، گفت‌وگوهایی که می‌تواند به بهبود روابط ایران و کشورهای منطقه کمک کند، گفت :  همچنین  در این دیدار  بر اهمیت بازگشت همه طرف‌ها به برجام و تعهداتشان تاکید کردم …

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا