حقوق بشر

بند ۲۰۹ زندان اوین؛ تداوم بازداشت و اعتصاب غذای حسن سعیدی

حسن سعیدی، از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه علیرغم حال جسمانی نامناسب در چهاردهمین روز از اعتصاب غذا است. وی با گذشت ۴۹ روز از زمان دستگیری، کماکان در یکی از سلولهای انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می‌برد.

خبرگزاری هرانا – یک منبع مطلع نزدیک به خانواده آقای سعیدی به هرانا گفت: «حسن سعیدی که در چهاردهمین روز از اعتصاب غذا در سلول انفرادی بسر می برد. او با حال نامساعد جسمی و افت شدید وزن مواجه است. وی در تماسی که سه شنبه هفته گذشته با خانواده خود داشته اعلام کرده است که اعتصاب غذای مجدد او در اعتراض به تداوم بازداشت و بازجویی ها و در پی آن عدم تسریع در رسیدگی به پرونده اش صورت گرفته است.»

اوایل تیرماه امسال، خانواده آقای سعیدی به همراه خانواده ۹ فعال صنفی و کارگری بازداشتی دیگر، با نوشتن نامه ای سرگشاده نسبت به تداوم بازداشت این افراد انتقاد کردند و خواستار “توقف فوری پرونده‌سازی‌ های دروغین علیه آنها” و آزادی بی قید و شرط عزیزانشان شدند.

این فعال کارگری پیش از این طی تماس تلفنی کوتاه با خانواده اعلام کرد که از تاریخ ۲ تیرماه در اعتراض به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی اش دست به اعتصاب غذا زده است.

قرار بازداشت آقای سعیدی در تاریخ ۲۸ خردادماه، توسط بازپرسی دادسرای زندان اوین به مدت یک ماه دیگر تمدید شد.

این فعال کارگری پیشتر نیز در تاریخ ۱ خردادماه دست به اعتصاب غذا زده بود. وی در تاریخ  ۵ خرداد، در پی وعده مساعد مسئولان نسبت به رسیدگی به خواسته هایش از جمله انتقال وی به بند عمومی، به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.

حسن سعیدی در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه امسال توسط نیروهای امنیتی همزمان با تفتیش منزل و ضبط یکسری از وسایل شخصی خود و خانواده اش بازداشت و سپس به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا