گوناگون

یک ریال از محل فروش نفت باقی نمانده است

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تخصیص ۵۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه در کشور برای سال جاری خبر داد و گفت: چون نتوانستیم اقتصاد را تقویت کنیم یارانه می‌دهیم….
حمیدرضا حاجی‌بابایی،در جلسه هم‌اندیشی با بهره‌برداران پیشرو و تشکل‌های بخش مختلف کشاورزی و تبیین سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی، اظهار کرد: رسالت سنگین تولید بر عهده بخش خصوصی است و وزارت جهاد کشاورزی باید یکپارچه در اختیار بخش خصوصی باشد و جایی که مردم نتوانستند دولت ورود کند.
حاجی‌بابایی تصریح کرد: استان همدان ظرفیت کشاورزی بالایی دارد. استان ما از استان‌هایی است که در زمینه کشاورزی و دامداری، خوب کار کرده، اما نتوانسته از ظرفیتی که دارد به نحو احسن استفاده کند. پنج سال است در کشور، الگوی کشت مصوب شده، اما هنوز در شهرستان‌ها خود را نشان نداده است. با توحه به وضعیت آب در کشور الگوی کشت را از الان به عنوان برنامه اولیه سیاست‌گذاری کنید.
وی خاطرنشان کرد: از جنوبی‌ترین تا شمالی‌ترین نقطه کشور مشکل آب داریم. در استان ما آب کم است، اما مصرف بد از کم‌آبی بدتر است و نتوانستیم از منابع، استفاده درستی داشته باشیم.
وی با اشاره به دام‌داری در استان همدان، مطرح کرد: دام‌داری باید در استان همدان رشد و توسعه داشته باشد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در رابطه با صادرات محصولات کشاورزی در استان، گفت: قدم‌های خوبی برای صادرات استان همدان در بخش کشاورزی برداشته نشده است. سال گذشته ۱۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار نفت فروختیم. یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار برای خرید واکسن و ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برای کالا‌های اساسی هزینه شده و یک ریال از محل فروش نفت برای هیچ چیز باقی نمانده است. ارز ترجیحی برای مردم حذف نشده و برای دولت حذف شده تا بتوانیم تورم را مهار کنیم. نقدینگی و تورم مهار شود باقی مشکلات نیز حل می‌شود. بودجه ۱۴۰۱ را به نحوی نوشتیم که یک سر سوزن از سمت بودجه به مردم تورم وارد نشود. ارز ۴۲۰۰ تومانی برای مردم حذف نشده و برای دولت حذف شده و مابه‌التفاوت آن را دولت باید حذف کند.حاجی‌بابایی با بیان اینکه امسال ما ۵۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه خواهیم داد، مطرح کرد: این کار مشکل را حل می‌کند، اما کار اساسی نیست. یارانه دارو برای بیماری است. تکلیف ما این که اقتصاد را تقویت کنیم و، چون نتوانستیم اقتصاد را تقویت کنیم یارانه می‌دهیم.
وی ادامه داد: امسال فقط ۸۰ هزار میلیارد تومان برای تولید گذاشتیم در صورتیکه با مبلغ یارانه تولید یک کشور دگرگون می‌شود.
بهار نیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا