گوناگون

جهش ناگهانی مبتلایان به کرونا در میهن بلادیده ما

همزمان با روند افزایشی آمار کرونا در ایران، وزارت بهداشت ایران روز پنج‌شنبه، ۱۶ تیر، از ابتلای نزدیک به ۱۸۰۰ نفر تنها در شبانه‌روز گذشته خبر داد….

این آمار در حالی اعلام می‌شود که وزارت بهداشت روز گذشته اعلام کرده بود که طی یک روز ۱۲۷۱ بیمار جدید کرونایی شناسایی شده‌اند.

بنا بر اعلام این وزارتخانه در روز پنج‌شنبه، هفت نفر نیز از روز گذشته جان خود را بر اثر کرونا در کشور از دست داده‌ و ۲۰۷ نفر از مبتلایان نیز بستری شده‌اند.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت ایران از زمان همه‌گیری کرونا در کشور بیش از ۷ میلیون و ۲۴۳ هزار نفر و ۱۴۱ هزار نفر مبتلا به کرونا شناسایی شده و ۱۴۱ هزار و ۴۲۰ نفر نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند.

این آمار در حالی اعلام می‌شود که منابع مستقل از جمله مسئولان سازمان نظام پزشکی پیشتر آمار واقعی کرونا در کشور را سه تا چهار برابر آمار واقعی اعلام کرده بودند.

در روزهای گذشته برخی مقامات وزارت بهداشت ایران درباره اوج‌گیری دوباره کرونا در کشور هشدار داده‌اند. از جمله معاون درمان وزارت بهداشت روز ۱۵ تیر از احتمال دورقمی شدن مرگ‌‌ومیر روزانه در کشور بر اثر شیوع زیرسویه بی‌اِی۵ (BA5) از سویه امیکرونِ ویروس کرونا خبر داده بود.

افزایش دوباره آمار ابتلا به ویروس کرونا در ایران در حالی رخ می‌دهد که در آستانه تعطیلات رسمی پیش رو، افزایش سفرهای زیارتی ایرانیان به زیارتگاه‌های شیعی در عراق در دستور کار قرار دارد و نخستین کاروان «عتبات عالیات»، پس از سه سال وقفه به دلیل همه‌گیری کرونا، روز ۱۱ تیر از مرز شلمچه راهی کربلا شده است.

در روزهای اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی نیز افزایش قابل توجهی در موارد ابتلا به ویروس کووید ۱۹ را گزارش کرده‌ و کارشناسان هشدار داده‌اند که با برداشته شدن تقریباً همه محدودیت‌ها و کاهش تزریق واکسن‌های یادآور، موارد ابتلا ممکن است در تابستان افزایش یابد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا