فرهنگی

گشت ارشاد ویترین سرکوب

چرا هر وقت جامعه به لحاظ اقتصادی به مرحله انفجار میرسد و اعتراضات بالا میگیرد حجاب احباری هم تشدید میشود؟! ‏…

گشت ارشاد ویترین سرکوب و فراگیرترین و سازمان‌یافته‌ترین سرکوب است. نه جدیده، نه تشدیدش جدیده، بسیاری از خشونت‌بارترین فیلمها از گشت ارشاد زمان روحانی منتشر شدند،اتفاقا هر گاه جامعه به لحاظ اقتصادی به نقطه انفجاری رسیده تشدید شده!آن هم متناسب با بالا گرفتن اعتراضات!چهار طرح ناظر و برخورد با بی حجابی در خودرو، پاساژ‌ها، فروشگاه‌های بزرگ،تفرجگاه‌ها، پیاده‌رو‌ها و.. زمان روحانی درست در مقطعی که تورم و فساد اوج گرفت اعلام شد!

آیا حالا هم نمیفهمند وقتی مردم غرق مشکلات اقتصادی و اجتماعی هستند و اخبار فساد و غارت کشور هر روز بر بدنه جامعه تازیانه میزند،نباید فنر را بیشتر فشار دهند،یا فکر می‌کنند فشار دادن فنر نتیجه‌اش میشود حضور مردم پای صندوق و رای دوباره به بد برای نجات از شر بدتر؟یا مردم هر چه گرفتارتر باشند کمتر نای تکان خوردن دارند‌ یا به مرگ گرفته‌اند که مردم به تب راضی شوند! یا دنبال تقلیل مطالبات مردم به شل کردن برخورد با بدحجابی هستند؟! یا با فشار بیشتر می‌خواهند مردم مسایل مهمی مثل فساد و تورم را فراموش کنند و حساسیت را چنان بالا میبرند که جامعه خریدار حداقل‌ها شود، یا نوعی تلاش برای کانالیزه کردن اعتراضات است!کما اینکه نوک اعتراضات از گرانی و فساد به سمت حجاب شیفت کرده!

مشکوک است و بعیده پشت این تشدید فشارها برنامه‌ریزی نباشد و اینها بین خودشان بحث‌ نشده باشد!طبیعی هم هست وقتی دولت دست اصلاح‌طلبان نیست بازخوردهایش بیشتر انعکاس میابد،ننگ و نکبتی که میراث موسوی،خاتمی و روحانی است و از همان روزهای اول انقلاب ۵۷ هم عده‌ای با ان مبارزه کردند،صدالبته امتیاز مبارزه با ان هم قابل مصادره توسط هیچ کاسب و‌ کمپینی نیست.اولین مبارز با حجاب اجباری رضا شاه بزرگ است، صد‌ها سند هم از مبارزه زنان ازاده از فردای انقلاب۵۷ با این ننگ و میراث اصلاح‌طلبان وجود دارد.

قابل تامل هم اینکه، ساده لوحانه است اگر کسی تصور کند تصمیم در مورد تشدید مبارزه با بدحجابی و بازخوردهایش در شورای امنیت‌ ملی بحث نشده و نمیشود، مهم هم اینکه این شورا همچنان در اختیار شمخانی معلوم‌الحال دبیر شورای امنیت ملی روحانی، وزیر و یار و سوگولی خاتمی و‌ اصلاح‌طلبان است.

برگرفته از کانال چرکنویس

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا