بین‌المللی

معاون مرکز اوراسیا در واشنگتن: استعفای جانسون با فروپاشی سایر دولت‌ها در اروپا همراه خواهد بود

عاون اجرایی مرکز اوراسیا در واشنگتن به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که استعفای بوریس جانسون احتمالا با تغییراتی در دولت چندین کشور اروپایی دیگر همراه خواهد بود.

به گزارش ایسنا، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس روز پنجشنبه از سمت خود استعفا کرد اما گفت تا زمانی که جانشین او مشخص شود، به نقش خود ادامه خواهد داد.

«ارل راسموسن» معاون اجرایی مرکز اوراسیا در واشنگتن گفت: «چنین مسئله‌ای فروپاشی دولت امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه و همچنین سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به همراه خواهد داشت. احتمالا در دولت خیلی از کشورها از جمله آلمان و ایتالیا شاهد تغییراتی خواهیم بود.»

وی معتقد است که همه رهبران اصلی غربی از جمله رهبرانی در آمریکا “نیاز به تغییر دارند” تا جهان “پتانسیل بهبود” را ببیند.

به گفته کارشناسان، استعفای جانسون هیچ تعجبی به همراه نداشت. این معاون اجرایی خاطرنشان کرد: ما شاهد کاهش حمایت از حزب محافظه‌کار جانسون نیز بوده‌ایم.

راسموسن همچنین تاکید کرد که غرب به لحاظ اقتصادی و نظامی در حال پیشروی به یک “مسیر بسیار خطرناک” است.

وی افزود: «حصارها به مرور زمان بهبود خواهند یافت و این امر زمانی رخ خواهد داد که رهبران غربی با کسانی جایگزین شوند که به مردم و کشورهای خود اهمیت می‌دهند و به حاکمیت همه کشورها احترام می‌گذارند. چندین سال آینده چالش‌برانگیز خواهد بود اما همچنان امیدی به آینده‌ای روشن برای همه وجود دارد.»

منابع خبری روز چهارشنبه از استعفای وزرای بهداشت و دارایی انگلیس از کابینه این کشور و همچنین نایب رئیس حزب حاکم محافظه‌کار از این حزب خبر دادند. در پی استعفای ۱۲ وزیر کابینه بوریس جانسون و تعدادی دیگر از مقامات ارشد دولتی، هیئتی از وزرای انگلیس چهارشنبه شب برای دیدار با نخست‌وزیر این کشور و درخواست از او برای استعفا، به “داونینگ استریت” رفتند. سرانجام، نخست وزیر انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد که “به خاطر مصلحت کشور و حزب”، حاضر به کناره گیری از سمت خود است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا