حقوق بشر

گزارشی از وضعیت وخیم سلامت هیمن مام‌قادر زندانی سیاسی در زندان ارومیه

هیمن مام‌قادری زندانی سیاسی سابق که اوایل تیرماه توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت شده است، در حین بازداشت نیروهای اداره اطلاعات به سوی وی تیراندازی کرده و از ناحیه پا به شدت زخمی شده است.

یکی از نزدیکان خانواده مام قادر در اینباره به هه‌نگاو گفت: ” هیمن مام‌قادر هم‌اینک در زندان مرکزی ارومیه نگهداری می‌شود و روز پنج‌شنبه یک تماس تلفنی کوتاه با خانواده‌اش داشته است.“ این منبع در ادامه اظهار داشت که پزشک معالج هیمن اعلام کرده است که وی باید فوراً مورد عمل جراحی قرار بگیرد اما نیروهای اداره اطلاعات مانع از انتقال وی به مراکز درمانی شده‌اند.

هیمن مام‌قادر اهل بوکان روز شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱ در حالی که با اتومبیل خود از سقز در حال بازگشت به بوکان بود توسط نیروهای اداره اطلاعات مورد هدف تیراندازی قرار گرفته و متعاقب زخمی شدن از ناحیه پا بازداشت و به ارومیه منتقل شده بود.

گفتنی‌ست که هیمن مام‌قادر روز شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ پس از سپری نمودن سه سال از دوران محکومیت پنج ساله خود مشمول عفو نوروزی شده و از زندان مرکزی بوکان آزاد شده بود.

هیمن مام‌قادر اواخر بهار سال ١٣٩۶ بازداشت و آبان ماه همان سال توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب سقز بە اتهام همکاری با حزب دمکرات کُردستان ایران بە تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم محکوم و بە زندان سقز منتقل شدە بود.

وی اوایل پاییز ۱۳۹۸ از زندان مرکزی سقز به زندان مرکزی بوکان منتقل شده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا