اخبار

بازگشت کرونا، شهرها قرمز و نارنجی می شوند

موج جدید کرونا بار دیگر در حال بازگشت به میهن ماست. براساس آخرین تغییرات در نقشه رنگبندی شهرستان‌های کشور که از ۱۷ تیر اعمال می‌شود؛ بر خلاف هفته‌های اخیر که تعداد شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی در کشور، صفر بود در حال حاضر چهار شهر در وضعیت قرمز و ۱۴ شهر در وضعیت نارنجی قرار گرفته‌اند. همچنین ۱۴۲ شهر در وضعیت زرد و ۲۸۸ شهر آبی هستند….

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بعد از آخرین جلسه این ستاد، بر لزوم استفاده از «ماسک» و «تزریق دز یادآور» واکسن کرونا تاکید کرد.

به گفته ی سخنگوی ستاد با توجه به افزایش موارد ابتلاء، بستری‌ها، سرپایی‌ها و شهرهای قرمز و نارنجی، بر استفاده از ماسک در کلیه فضاها چه باز و چه سر پوشیده در شهرهای قرمز و نارنجی تأکید شد. در شهرهای آبی و زرد در نقاط سرپوشیده یا پر ازدحام و پرتردد استفاده از ماسک ضروری است.

تزریق نوبت یادآور واکسن در کشورهای مختلف باعث کاهش موارد ابتلاء بیماری کرونا شده است و بر عکس کشورهایی که پوشش واکسن کاملی داشتند ولی زمان زیادی از تزریق واکسن گذشته مجدداً موارد ابتلای فراوان گزارش شده است. ستاد تاکید کرده است تزریق واکسن یادآور باید به صورت جدی دنبال شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا