گوناگون

گوی بلورین جشنواره کارلووی واری به فیلم ایرانی رسید

گوی بلورین پنجاه و ششمین جشنواره فیلم کارلووی واری در جمهوری چک به  فیلم زیبای «تابستان با امید» ساخته کارگردان زن ایرانی صدف فروغی رسید.

درخشش کارگردان زن ایران در جشنواره معتبر فیلم کارلووی واری

به گزارش ایسنا، فیلم سینمایی «تابستان با امید» محصول کانادا و ایران، با بازی لیلی رشیدی که در شمال ایران فیلمبرداری شده است، پس از  ۱۰ سال غیبت سینمای ایران در بخش مسابقه جشنواره کارلووی واری، درنهایت آخرین جایزه مراسم اختتامیه پنجاه و ششمین دوره را به خود اختصاص داد.

نکته‌ای که کمتر به آن توجه شد، این است که ایران پس از ۱۰ سال غیبت، در بخش رقابتی برای تصاحب گوی بلورین جشنواره (مسابقه اصلی)، با یک فیلم حضور دارد. «تابستان با امید» ساخته صدف فروغی هرچند با مشارکت کانادا ساخته شده و محصول مشترک ایران و کانادا محسوب می‌شود اما در ایران و با اکثریت عوامل ایرانی فیلمبرداری شده و در نمایش‌های جشنواره هم به عنوان فیلمی از ایران معرفی می‌شود.

آخرین حضور سینمای ایران در بخش رقابتی اصلی جشنواره کارلووی واری به سال ۲۰۱۲ میلادی و فیلم «پله آخر» برمی‌گردد که درنهایت هم گوی بلورین بهترین بازیگر زن را برای لیلا حاتمی و جایزه بهترین فیلم فیپرشی را برای علی مصفا به ارمغان آورد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا