ورزشی

تیم ملی والیبال ایران در جمع هشت تیم برتر جهان

تیم ملی والیبال ایران پس از تغییراتی در کادر فنی خود با پیروزی مقابل صربستان جواز حضور در جمع هشت تیم برتر مسابقات لیگ ملت‌ها را کسب کرد.

ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود از هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۲  مقابل صربستان به میدان رفت و سه بر صفر (۳۵ بر ۳۳، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۱۲) پیروز شد تا به دور نهایی این مسابقات صعود کند.رسانه اروپایی ورد آف والی نوشت: تیم ایران در ست‌های متوالی صربستان را شکست داد و با نتیجه ۳ بر صفر بلیت حضور در  مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال را برای خود رزرو کرد. امیرحسین اسفندیار با ۱۷ امتیاز، امین بهترین بازیکن ایران شناخته شد. ایران هم اکنون با هفت برد و پنج باخت در رده هفتم قرار دارد و صربستان با چهار برد و هفت شکست در رده یازدهم قرار دارد.

مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۲  با برگزاری ۶ دیدار به پایان می‌رسد و تکلیف هشت تیم برتر این مسابقات جهت صعود به دور بعد مشخص خواهد شد. میزبان دیدار نهایی این رقابت ها ایتالیا خواهد بود و تیم ملی والیبال ایران هم که موفق شده به جمع هشت تیم برتر صعود کند باید عازم شهر بولونیا ایتالیا شود.

برنامه یک چهارم نهایی مسابقات لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۲ همزمان با پایان مرحله مقدماتی این مسابقات و مشخص شدن رده بندی تیم‌ها مشخص خواهد شد و تیم‌های صعود کننده رقبای خود را در مرحله نهایی خواهند شناخت.

ایتالیا با توجه به اینکه میزبان است، با تیم هشتم جدول مرحله مقدماتی بازی خواهد کرد و دیگر بازی‌ها به ترتیب بین تیم‌های دوم با هفتم، سوم با ششم و چهارم با پنجم برگزار می‌شود تا چهار تیم برنده به مرحله نیمه‌نهایی صعود کنند.دور نهایی این مسابقات از چهارشنبه، ۲۹ تیر با حضور هشت تیم برتر آغاز می‌شود….

تیم ملی والیبال ایران در اولین رقابت خود در هفته سوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ والیبال به مصاف لهستان رفت و در یک بازی مهیج توانست این تیم را شکست دهد. پیروزی بلندقامتان ایران درحالی به دست آمد که لهستان میزبان ایران در این رقابت بود و ملی پوشان ایران توانستند جلوی چشم حدود ۱۰ هزار طرفدار لهستانی، این تیم را شکست دهند.

شاگردان بهروز عطایی در این رقابت‌ها روند رو به رشد خود را حفظ کردند. تیم ملی والیبال ایران در هفته نخست این مسابقات نتایج خوبی را کسب نکرد و با نمایش ضعیف به دو شکست و دو پیروزی دست یافت. با گذشت زمان و هماهنگ شدن تیم ملی والیبال و تغییراتی در کادر فنی، شاگردان عطایی عملکرد خوبی را از خود نشان دادند به طوری که در هفته دوم این مسابقات توانستند آمریکا و کانادا را شکست دهند…

باید گفت که صعود تیم ملی والیبال ایران به جمع هشت تیم برتر پایانی این رقابت‌ها بدون بازیکنانی همچون میثم صالحی و صابر کاظمی اتفاق افتاده است. بازی دادن به کم تجربه‌ها یکی از خصوصیاتی بود که عطایی مانند آلکنو روسی به آن عمل کرد. باید دید که سرمربی ایرانی در ادامه کار چه برنامه‌ای برای تیم ملی والیبال ایران در نظر دارد. با نتایج درخشان کسب شده و با بازی خوب تیم ملی والیبال ایران، انتظارات از تیم عطایی بالا رفته و امید است که کار ایرانی با موفقیت به راه خود ادامه دهند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا