از هر دری سخنی

اجرای چراغ‌خاموش طرح صیانت به بهانه طرح عفاف و حجاب!

نامه قرارگاه حجاب وزارت کشور به معنای اجرای برنامه اعمال سانسور در فضای مجازی و کنترل بیشتر کاربران شبکه های اجتمای اجتماعی بوده و هدف پایانی آن سرکوب و مهار اعتراض های مردمی است.

ایجاد سیستم فیلترینگ هوشمند!

خبر آنلاین : وزارت کشور به وزارت ارتباطات نامه زد. اجرای «چراغ‌خاموش» طرح صیانت به بهانه طرح عفاف و حجاب؛ در قسمتی از یک نامه درخصوص اجرای طرح صیانت آمده است: ایجاد سیستم فیلترینگ هوشمند را تسریع کنید.

این نامه که از سوی محسن خاکی مشاور وزیر کشور و رئیس قرارگاه عفاف و حجاب ، خطاب به یکی از مقامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نوشته شده ، به شرح زیر است :

“جنای آقای مصطفی اشرف مشاور محترم وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات

با سلام و احترام پیرو نامه مقام عالی وزارت کشور به شماره ۱۸۱۹۹ مورخ ۱۴۰۱/۲/۴ و نامه قرار گاه عفاف حجاب به شماره ۲۳۳۱۷ مورخه ۱۴۰۱/۳/۱۱ به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، متاسفانه فارغ از عدم معرفی نماینده آن وزارتخانه در موضوع عفاف و حجاب، گزارشی از اقدامات مثبت نیز واصل نشده است

لازم به ذکر است که مطابق بند ۱ وظایف وزارت کشور در مصوبه ۲۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت کشور به عنوان نماینده رئیس جمهور وظیفه نظارت بر همه وزارتخانه ها و ارگان ها را دارد. همچنین برخی از وظایف وزارت ارتباطات و فناوری در همان مصوبه به شرح ذیل است :

۱- ارائه تسهیلات و خدمات ارزان برای دستگاه ها و نهادهایی که در توسعه عفاف و حجاب فعالیت فرهنگی می کنند

۲- تاکید بر تسریع در ایجاد سیستم فیلترینگ هوشمند برای جلوگیری از افزایش بی بند و باری در جامعه

۳- برخورد با مؤسسات اینترنتی که دسترسی به سایت های غیر مجاز را فراهم می نمایند و جلوگیری از فعالیت آن ها

۴- تأمین امکانات لازم از طریق اینترنت برای وزارتخانه ها و نهادها جهت گسترش فرهنگ عفاف

بطور ویژه بر اساس بند ۳ ذکر شده خواهشمند است وزارت ارتباطات ضمن توجیه اپراتورها و شرکت های دهنده خدمات اینترنتی (ISP) با هدف بروز رسانی DNS Server های VPN ها و انواع فیلتر شکن ها Proxy)، راه های دور زدن فیلترینگ قانونی را بیش از پیش مسدود ساخته و نسبت به جلوگیری از تضعیف فیلترینگ قانونی اقدام نمایند .

از سوی دیگر گزارشات و مشاهدات در فضای مجازی نشان می دهد که همچنان بی قاتوتی و هتک حریم اخلاق و عفاف به سهولت صورت پذیرفته و هیچ مائع فنی قابل توجهی در این راستا وجود ندارد بنابراین از حضرتعالی خواهشمند است که نسبت به ایجاد هماهنگی ها و صدور دستورات مقتضی در این خصوص در وزارت متبوع اقدامات لازم را مبذول فرمایید” …

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا