گوناگون

حضور فعال و شبکه سازی نهادهای امنیتی در فضای مجازی

نماینده ولی فقیه و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اجرای طرح شبکه سازی نیروهای بسیجی و نهادهای امنیتی در فضای مجازی  را اعلام کرد.اعمال سانسور، پیگرد وشناسایی  فعالان سیاسی و اجتماعی همراه با انتشار خبرهای جعلی از مهم ترین بخش های طرح مذکور است.

جنگ تبلیغاتی نظام علیه مردم و نیروهای مترقی در شبکه های اجتماعی

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام  محمدحسین موسی‌پور در اولین گردهمایی مدیران استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دوره جدید فعالیت خود، گفت : هر نهاد و مجموعه‌ای بعد از گذشت زمان، نیاز به بازنگری، آسیب‌شناسی و ایجاد تحول در ساختار، برنامه‌ها و روش‌های خود دارد. بی‌تردید ساختار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیازمند تغییر و تحول است و در این مسیر باید نوع مأموریت‌ها با ساختار و ساز و کار موجود شورا تناسب و هماهنگی داشته باشد، لذا متناسب‌سازی ساختار با نوع مأموریت از اهمیت زیادی برخوردار است. برنامه‌های سال ۱۴۰۱ و ساختار پیشنهادی جدید شورا تهیه و در این همایش برای همفکری و بهره مندی از نظرات مدیران ارائه خواهد شد همچنین در این مدت نسخه نخست سند تحول شورا تدوین شد که پس از بحث و بررسی در این همایش و جمع بندی نظرات مدیران دفاتر استانی نهائی می شود…

نماینده ولی فقیه و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  افزود : طبق قانون، شورای هماهنگی وظیفه سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، سازماندهی و راهبری مناسبت ها و مراسم را برعهده دارد و جایگاه ما تصدی‌گری نیست وباید ظرفیت‌های مردمی با هماهنگی و انسجام در چارچوب یک برنامه مدون علیه جنگ تبلیغاتی و روانی دشمن وارد میدان شوند و شورا نقش هماهنگ سازی و قرارگاهی داشته باشد. .. دشمن با سیاه‌ نمایی‌ها، کوچک‌نمایی پیشرفت‌ها، بزرگنمایی نقاط ضعف و مشکلات و تلاش در ایجاد فضای یاس و نا امیدی با استفاده از فن آوری های نوین ارتباطی و ابزار هنر،   افکار و اندیشه ها را هدف قرار داده و راهکار مقابله با این ترفند بدخواهان «جهاد تبیین» است. به مقوله تبلیغ و تبلیغات ساده و سطحی نمی توان پرداخت.

موسی‌پور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کارکردهای فضای مجازی گفت: نوک تیز حملات دشمنان نظام، جنگ تبلیغاتی است و هم افزایی ظرفیت ها وجهاد تبیین، راه برون رفت از محاصره تبلیغاتی دشمن است و باید مقابله با عملیات روانی و جنگ رسانه ای دشمن، دغدغه جدی همه مسئولان و دستگاه‌های نظام باشد و لوازم و ضرورت‌های آن نیز مورد توجه قرار گیرد.  دشمنان متحد و منسجم عمل می‌کنند و اگر ما پراکنده و متفرق عمل کنیم قطعاً نمی‌توانیم مقابله مناسب در برابر آرایش آنان داشته باشیم. فضای مجازی می تواند فرصتی باشد در مواجهه با تهدید دشمن و این بستگی به اهتمام ما دارد و باید برای این مسئله برنامه‌ریزی کرد و با جوانان و گروه‌های مختلف که رسانه دارند ارتباط برقرار و شبکه‌سازی نمود و در عین حال محتواهای مناسب و کوتاه تولید و  در جهت مقابله با سم‌پاشی‌های فضای مجازی ارائه و حضور جدی و فعال در فضای مجازی داشت…

لازم به ذکر است گردهمایی مدیران استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مدت دو روز با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران، حجت‌الاسلام خطیب وزیر اطلاعات و دکتر حسینی معاون رییس‌ جمهور برگزار شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا