گوناگون

بایدن در خاورمیانه پوتین در تهران

کاخ کرملین تنها یک روز پس از این که آمریکا ایران را به ارسال پهپادهایی با قابلیت حمل سلاح به روسیه متهم کرد، از قطعی شدن سفر هفته آینده ولادیمیر پوتین به تهران خبر داد….

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین روز سه‌شنبه اعلام کرد که رئیس جمهوری روسیه سه‌شنبه آینده ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیر) برای شرکت در دیدار سه‌جانبه با همتایان ایرانی و تُرک خود در چارچوب مذاکرات آستانه برای حل و فصل دیپلماتیک مسائل سوریه به تهران سفر می‌کند.

بدین ترتیب، پوتین بلافاصله پس از پایان سفر جو بایدن به اسرائیل و عربستان سعودی با محوریت برنامه هسته‌ای ایران عازم تهران خواهد شد.

به گفته محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ، جمهوری اسلامی ایران امیدوار است که سفر پوتین به تهران در شرایطی که هر دو کشور تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارند، زمینه گسترش همکاری‌های اقتصادی دو جانبه ایران و روسیه را فراهم کند.

سخنگوی کاخ کرملین همچنین تایید کرد که رئیس جمهوری روسیه در تهران دیدار دوجانبه‌ای را نیز با رجب‌طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه خواهد داشت که محور آن خارج از چارچوب مسائل سوریه خواهد بود. اردوغان در مارس گذشته میزبان نخستین نشست رسمی روسیه و اوکراین پس از آغاز تهاجم نظامی روسیه علیه این کشور بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا