فرهنگی

هرکدام‌ازمخالفانی که‌بازداشت‌می‌شوند‌ به‌نارنجکی‌علیه‌نظام تبدیل می‌شود

۵۷ تا ۶۸ درصدی قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار” این تازه‌ترین خبر از گرانی‌های صبح امروز در کشور است! کالاهایی که حالا ساعتی هم نه بلکه لحظه‌ای گران می‌شود؛ گرانی‌ای که به‌قول معروف از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در بر گرفته است! با این حال اما حکومت “اسلامی” و در راس آن علی خامنه ای، به جای پرداختن به معیشت و نان شب مردم، به دنبال بازداشت منتقدان و مخالفان وضعیت حاکم و شل حجاب هاست….

ناصر قوامی، رئیس کمیسیون قضایی مجلس ششم در همین رابطه در گفت‌وگو با سایت دیده‌بان ایران داشته، خطاب به ماموران انتظامی می‌گوید ” خیال نکنید که با زندانی کردن مخالفان آن‌ها را ادب کرده‌اید[ از صحنه دور می کنید]! هر کدام از این مخالفان تبدیل به نارنجکی علیه جمهوری اسلامی می‌شوند!”
برخوردهای گشت ارشاد با زنان به هیچ وجه مطابق با موازین اخلاقی و انسانی نیست! ماموران گشت ارشاد با لمس بدن زنان حریم خصوصی آن‌ها را نقض می‌کنند! قابل درک نیست که ماموران زن گشت ارشاد چطور می‌تواند موهای همجنس خودش را بکشند یا بهآنان توهین کند؟! برخوردهای گشت ارشاد با زنان عین خیانت است، ماموران گشت ارشاد جزو خیانتکاران به اسلام هستند!
به گزارش، دیده‌بان ایران،ناصر قوامی، نماینده مجلس ششم و رئیس کمسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای ملی وقت، اظهار داشت: ” بنده فقط یک چیز را به شما بگویم تمامی برخوردهای مسئولان با حجاب بانوان سیاسی است و یک درصد هم فکر نکنید که این جماعت دردشان دین و ایمان مردم است! اگر کسی دردش دین و ایمان مردم است، چرا باید یک زن را به زور و با کتک ارشاد کند و یا او را تهدید به زندان کند؟! …من نمی‌دانم چگونه یک زن موهای همجنس خودش را در دستانش می‌گیرد و به او توهین می‌کند؟! مگر تو خودت زن نیستی مگر نمی‌دانی این توهین چقدر یک زن را آزار می‌دهد؟!… نزدیک به یکسال از روی کار آمدن آقای رئیسی گذشته اما نه ایشان نه اعضای کابینه‌شان و نه حتی رئیس مجلس یکبار هم نشست خبری نگذاشته‌اند تا… سوالی از آن‌ها بپرسیم!… نمی‌شود که خیلی راحت یک کار غیرقانونی را قانونی جلوه داده و برای خودشان قانون جدید مصوب کنند! جایگاه شواری عالی انقلاب فرهنگی در قانون اساسی کجاست؟ به همین سوال پاسخ دهند کفایت می‌کند! بنده بارها در مجلس ششم هم در این رابطه تذکر دادم و اذعان داشتم که این کار غیرقانونی است و حتی چندین بار هم به آقای محمد خاتمی گفتم که آقای خاتمی به عنوان رئیس جمهور جواب بده که جایگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی در قانون اساسی کجاست؟!”
در گرماگرم مباحث مربوط به حجاب و جایگاه زنان در جامعه، برخی اقدام‌های هدفمند به‌ضدِ نقش و جایگاهِ زنان کشورمان از سوی نهادهای مختلف رژیم “ولایت‌فقیه” صورت گرفته و می گیرد. درحالی‌که مجلس شورای اسلامی و دولت سیزدهم در چارچوب سیاست‌های زن‌ستیزِ رژیم، عمل می کنند، مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز بخشی از سیاست‌های کلیِ خانواده در کشور را زیر پا گذاشته و صحنه را برای آماده سرکوب می کند.
مبارزهٔ متحد و سازمان‌یافتهٔ زنان در هماهنگی و همبستگی با دیگر اجزای جنبشِ مردمی، می‌تواند منجر به عقب‌ نشاندنِ مرتجعان شود و از گسترشِ  تبعیضِ جنسیتی- طبقاتی ضدِزنان در عرصهٔ حیات اجتماعی و اقتصادی‌شان مانع گردد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا