گوناگون

چرا وزیر کشور با زبان تهدید سخن می‌گوید؟

احمد وحیدی که چندی پیش با توهین به زنان کشور، آنها را خطری امنیتی برای نظام معرفی کرده بود؛ بر لزوم اجرای قانون حجاب و عفاف با توسل به زور تاکید کرد.

تهدید، زورگویی و بازداشت شهروندان به نام “رعایت کرامت”!

ایرنا؛«احمد وحیدی» درباره اجرای قانون حجاب و عفاف توضیح داد: در اجرای این قانون با کرامت باید رفتار شود که این اقدام بر همین اساس است. موارد اندکی وجود دارد که افرادی بسیار متحجرانه می خواهند قانون‌شکنی کنند اما در فراجا اقدامات را با رعایت کرامت دنبال می‌کنند.

وزیر کشور در رابطه با اجرای قانون عفاف و حجاب و اظهار نظرهای پیرامون آن، گفت: موضوع زیست عفیفانه در کشور موضوع بسیار جدی است و حتی اگر عزیزانی که ممکن است حجاب کاملی نداشته باشند و حجابشان نقص داشته باشد به نظام و اسلام وابسته و علاقمند باشند؛ اما زمانی ممکن است برخی از سر غفلت حجاب خود را رعایت نکنند که با تذکر مشفقانه، آن را اصلاح می کنند.

وی افزود: در مورد افرادی که اصرار بر عدم رعایت قانون دارند فرقی نمی کند کجا باشد، باید ملتزم به قانون باشند. موارد بسیار اندکی یافت می شود که نصایح را هم رعایت نمی‌کنند. تذکرات جدی‌تری به آنها داده می شود که خیلی‌ها هم بعد از آن تذکرات متنبه می‌شوند و به رعایت مقررات توجه می‌کنند…وی درباره آموزش نیروهای گشت ارشاد گفت: اصل برخورد با کرامت است و همین طور هم برخورد می شود. در برخی موارد ناجا فقط از طریق پیامک اطلاع می‌دهد و شخصی با افراد مواجه نمی‌شود. اما در موارد اندکی که به دنبال هنجارشکنی و قانون‌شکنی باید قانونی با آنها برخورد داشته باشد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا