زنان

کروبی: منکر کبیره، وضع حجاب نیست! شیوه حکمرانی آقایان است

به‌دنبال صدور جواز نیروهای امنیتی برای حضور مهدی کروبی در منزل «دبیرکل حزب مردم سالاری»، او طی سخنانی در جمع حاضر، با انتقاد از حجاب اجباری و نیز کشف حجاب اجباری، بزرگترین منکر را نه وضع حجاب، بلکه شیوه حکمرانی در جمهوری اسلامی دانست.

به گزارش سحام‌نیوز، او در این سخنان از وضعیت بد اقتصادى و فشارهاى بوجود آمده بر مردم سخن گفت و به حجم فساد درون حاکمیت و عدم توان دولت در برداشتن موانع و نیز اختلاس‌ها اشاره کرد و گفت: در این شرایط بسیار سخت و دشوار آقایان به جاى آنکه با درایت به فکر حل مسئله برجام و گشایش در زندگى مردم باشند به فکر خفه کردن صداها بر آمدند. بگیر و ببندهاى اخیر و صحبت هاى تعدادى از ائمه جمعه بسیار نگران کننده است، لذا لازم است همه کسانى که امکان سخن گفتن دارند نسبت به این سخنان اعلام موضع کنند.

مهدی کروبی برخورد خشن با زنان و دختران که به‌نام امربه‌معروف صورت مى‌گیرد را محکوم کرد و گفت: اجبار جواب نمى‌دهد، هیچکس نباید طرفدار کشف حجاب اجبارى باشد همانچه در گذشته اتفاق افتاد و جواب نداد و نتیجه آن را دیدیم هیچکس هم امروز نباید از برخوردهاى سرکوب‌گر و خشن که با زنان صورت مى‌گیرد دفاع کند. این برخوردها که من فیلم و تصویر چند مورد از آن را دیدم نه تنها خلاف اخلاق و اصول انسانى است بلکه خلاف شرع مقدس اسلام است.

آقای کروبی افزود: منکر کبیره وضع حجاب نیست، منکر کبیره شیوه حکمرانى آقایان است که هر منکرى را مشروع جلوه مى‌دهد به نحوى که تربیون برخى از ائمه جمعه آلوده به تهمت علیه زنان به اصطلاح بدحجاب و خانواده‌های‌شان شده است. راه بیرون رفت از شرایط فعلى بازگشت به مردم و به رسمیت شناختن حق آنان در تعیین سرنوشت تمامى ارکان کشور است.

او در پایان ضمن اظهار تاسف از دستگیری مصطفی تاج‌زاده، دستگیرى‌هاى اخیر فعّالان کارگرى، معلمان، بازنشسته‌ها و هنرمندان برجسته و مادران و خانواده‌هاى داغدیده‌ی آبان ٩٨ را محکوم کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا