گوناگون

افشای هویت شماری از اعضای سایبری سپاه توسط گروه هکری «لب‌دوختگان»

گروه هکری «لب دوختگان»، با نشر اطلاعاتی، هویت شماری از کارمندان سپاه سایبری و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ایران را افشا کرد. این گروه پیشتر در حوزه فعالیت‌های سایبری بسیج و سپاه افشاگری‌ کرده بود.

لب‌دوختگان این افراد را کارمندان دو شرکت «ناجی تکنولوژی» و «افکار سیستم»، وابسته به سازمان اطلاعات سپاه معرفی کرد.

بر اساس اسناد منتشر شده از سوی این گروه، سپاه توسط این افراد به وب‌سایت‌ها، سازمان‌ها و اهدافی در اروپا، آمریکا و استرالیا حمله سایبری کرده و از آن‌ها اخاذی کرده است.

«‌منصور احمدی»، «‌علی آقا احمدی»، «‌محمد آقا احمدی»، «‌مجتبی معتمد»، «‌مهدی دامیار»، «‌مصطفی عباسی»، «‌احمد خطیبی»، «‌حمید زارع»، «‌امیرحسین نیک‌آیین»، «‌مصطفی و مجتبی حاجی‌حسینی»، «شیرین محمدعلی» و «حیفا زنگنه» افرادی هستند که این گروه آنها را کارمندان سایبری اطلاعات سپاه معرفی کرده‌ است.

«لب‌‌دوختگان» در کانال تلگرامی خود نوشته است: «همان‌طور که مشاهده می‌کنید تروریست‌های سایبری «ناجی تکنولوژی» و «افکار سیستم» وابسته به سازمان اطلاعات سپاه رژیم منفور جمهوری اسلامی، با هک و باج‌خواهی از هم‌وطنانمان و از کشورهای دیگر تمامی سعی خود را در جهت دزدی، چپاول و پر کردن جیب‌های خود و رژیم منفورشان انجام می‌دهند. ما گروه لب‌ دوختگان به‌شدت هدر دادن بیت‌المال و چنین فعالیت‌هایی را تقبیح می‌کنیم و تمامی سعی خود را برای آگاه کردن شرکت‌های مورد حمله سایبری، دولت‌هایشان و کشورهای تحت حمله سایبری انجام می‌دهیم و از هیچ اقدامی برای به میز محاکمه کشاندن این اراذل‌واوباش‌های تروریست رژیم دریغ نخواهیم کرد.»

سازمان امنیت سایبری آمریکا، سال ۲۰۲۱ اعلام کرد گروه‌های هکری مورد حمایت جمهوری اسلامی از حفره‌های امنیتی «مایکروسافت اکس‌چنج» و «فرانتیر» برای نفوذ به شبکه یک شهرداری و یک بیمارستان کودکان استفاده کرده‌اند.

کریستوفر رِی، رئیس پلیس فدرال آمریکا «اف‌بی‌آی» اخیرا اعلام کرد هکرهای تحت حمایت حکومت ایران در «یکی از نفرت انگیزترین حملات سایبری» تلاش کردند شبکه کامپیوتری بیمارستان کودکان بوستون را هک کنند.

ری گفت اف‌بی‌آی موفق شد حمله به این بیمارستان را، که پارسال صورت گرفت، پیش از به نتیجه رسیدن خنثی کند.

به گفته مقامات آمریکایی، این حمله سایبری در ژوئن ۲۰۲۱ رخ داد، و هکرهای وابسته به حکومت ایران در جریان آن از نرم‌افزاری مشهور که تولید شرکت «فورتی‌نت» مستقر در کالیفرنیاست سوءاستفاده کردند.

به گفته پژوهشگران امنیت سایبری، شیوه هکرهای وابسته به سپاه مشابه روش هکرهای کره‌شمالی است و این کشور رقیب هکر‌های حکومتی جمهوری اسلامی در اخاذی از سازمان‌های غربی است.

گروه هکری «لب‌‌دوختگان» در پایان پست تلگرامی خود نوشته‌ که ممکن است اطلاعات بیشتری از فعالیت‌های سایبری سپاه منتشر کند./العربیه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا