اخبار

آمار قربانیان کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از افزایش ۴۰ درصدی موارد مرگ بر اثر ابتلا به کرونا ظرف یک هفته اخیر در ایران خبر داد. او احتمال داده که آمار تلفات بالاتر رود و گفته، این هنوز ابتدای موج جدید کرونا است….

عباس شیراوژن، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران به خبرگزاری ایسنا گفت، آمار مراجعه به بیمارستان‌ها، بستری‌شدگان و کسانی که بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند، به شکل قابل توجهی بالا رفته است.

او از افزایش ۴۰ درصدی تلفات کرونا در هفته جاری نسبت به هفته گذشته و بالا رفتن ۲،۵ برابری بستری‌‌شدگان در بیمارستان‌ها خبر داد. ‌شیراوژن گفت: «اگر افزایش مراجعات ادامه یابد، تقریبا با دو سه هفته تاخیر، افزایش بستری و با یک ماه تاخیر، احتمال افزایش فوتی‌ها هم وجود دارد».

به گزارش ایسنا ابتلا به کرونا در ایران از حدود دو هفته قبل شدت گرفته و تعداد شهرهای قرمز، نارنجی و زرد افزایش یافته است. سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در این باره گفت، افزایش تلفات شاید “هنوز اثر موج جدید نباشد” و “فعلا در شرایط آغاز و هفته‌های اولیه موج هستیم”. به گفته او ممکن است آمار قربانیان کرونا از این هم بیشتر شود.

یکی از عوامل گسترش کرونا در ایران مراسم مذهبی است که حکومت ایران حتی در اوج این بیماری نیز از انجام آنها جلوگیری نکرده است. شیراوژن با اشاره به سفر حج و سفرهای تابستانی توصیه کرد، افرادی که سفر می‌روند یا در فضاهای مسقف با جمعیت زیاد قرار می‌گیرند یا مهمانی و دید و بازدید دارند، پنج تا هفت روز از امکان پرجمعیت یا دیدارهای خانوادگی پرهیز کنند.

او تاکید کرد: «به طور کلی تجمع در محیط‌های بسته و ازدحام برایمان منشاء نگرانی است. البته نمی‌توان این موارد را قطع کرد».

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت ایران نیز پنجشبه گذشته گفته بود که با توجه به آمار، ایران وارد موج هفتم کرونا شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا