بین‌المللی

برنی سندرز: بایدن به دیکتاتوری عربستان پاداش داد

سناتو برنی سندرز سفر جو بایدن به عربستان را مورد انتقاد قرار داده و آن را پاداش‌دهی به دیکتاتوری دانست که با توجه به نقش این مقام سعودی در قتل خاشقجی، نباید صورت می‌پذیرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دیدار کرد، شخصی که به گفته سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا، دستور قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی را در ۲۰۱۸ امضا کرد.

برنی سندرز، عضو دموکرات مجلس سنای آمریکا گفت به باور او، بایدن نباید به این سفر می‌رفته و افزود: شما با رهبر کشوری طرف هستید که در قتل روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست دخیل بوده است. فکر می‌کنم که نباید به چنین دولتی، از طریق سفر رئیس‌جمهوری آمریکا پاداش داده شود.

قتل خاشقجی که از منتقدان دولت عربستان بود در سفارت عربستان در ترکیه به یکی از موانع اصلی در روابط آمریکا و عربستان تبدیل شده است. این در حالیست که بن سلمان نقش داشتن در این مسئله را تکذیب می‌کند.

زمانی که بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا آماده می‌شد، اعلام کرده بود که عربستان باید به دلیل قتل جمال خاشقجی مورد طرد جهان قرار بگیرد.

برنی سندرز که رقیب بایدن در انتخابات داخلی حزب دموکرات بود گفت، آمریکا باید بجای گرم گرفتن با عربستان، مالیات سنگینی بر شرکت‌های نفتی اعمال کند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا