زنانگوناگون

هدف از احیای “امر به معروف و نهی از منکر” چیست ؟

در پس هیاهو درباره ” خطر بی حجابی و بد حجابی ” منافع نیروهای واپس گرا به رهبری ولی فقیه ، نهادهای امنیتی و سرمایه بزرگ تجاری به هم گره خورده است. انقیاد جامعه و رواج جهل، سرکوب مردم و نیروهای ترقی خواه و غارت ثروت ملی نقطه اشتراک جریانت ضد ملی و پیروان اسلام سیاسی است.

از گشت ارشاد، نمایندگان ولی فقیه تا اتاق اصناف جمهوری اسلامی

خبر آنلاین در گزارشی نوشت: احمد حاجی‌زاده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم در پاسخ به سوالی مبنی بر «چگونگی نحوه رسیدگی به وضعیت رعایت قانون حجاب در یکی از بزرگترین فروشگاه‌های لوازم خانگی در قم» گفت: حجاب قانون است و در محیط های عمومی باید قانون رعایت شود. به این مجموعه ها تذکر داده شده است و اگر باز هم نسبت به رعایت قانون حجاب دقتی نداشته باشند، دستگاه‌هایی که مجوز اینگونه مراکز را صادر می‌کنند باید پاسخگو باشند.

حمید خرمی رییس اتاق اصناف قم نیز با اشاره به ضرورت توسعه طرح‌های حجاب‌ محور در سطح قم عنوان کرد: قوانین محکمی در خصوص ضرورت رعایت حجاب و عفاف توسط فعالان صنفی مختلف با مدیریت اتاق اصناف وضع شده و در حال اجرا است.حتی عده‌ای از فروشندگان با اصالت، ورود و عرضه کالا و خدمات به مشتریان بدحجاب را نیز در محدوده کاری خود ممنوع کرده‌اند…رئیس اتاق اصناف قم بیان کرد: یکی از مصوبات مهم اتاق اصناف و اماکن قم این است که فروشندگان قمی چارچوب‌هایی را در زمینه حجاب خود رعایت کنند و هم زنان و هم مردان نسبت به نحوه و میزان پوشش خود دقت داشته باشند. به عنوان مثال پوشیدن تی‌شرت نامناسب برای آقایان و مانتوهای خیلی کوتاه برای بانوان فروشنده ممنوع است. بر اساس مصوبات با فروشندگان بدحجاب برخورد می‌شود…

حجاب زنان، “قرآن بر سرنیزه” و  باقی قضایا …

رویداد۲۴- یازدهمین همایش سالانه مدیران و امناء هیئت‌های رزمندگان اسلام استان البرز پیش از ظهر پنجشنبه با حضور و سخنرانی حسینی همدانی، نماینده رهبر در استان البرز در کرج برگزار شد…اخیر این خط تحریف پویشی تحت عنوان «من محجبه و مخالف گشت ارشادم» راه انداخته است. حسینی همدانی در ادامه به مقایسه این جریان با دوران صدر اسلام پرداخت و گفت: دشمن، چون در برنامه‌هایی که برای ۲۱ تیرماه، روز عفاف و حجاب داشت، پیروز نشد امروز این پویش راه انداخته که مشابه قرآن بر سرنیزه کردن سپاه معاویه در جنگ صفین است.وی با تأکید بر اینکه امروز دشمن طراحی و برنامه جدی برای ورود در مسئله عفاف و حجاب دارد..,

امام‌جمعه کرج در ادامه با تأکید بر اینکه احیای امربه‌معروف و نهی از منکر  گفت: بسیار مهم است که این امر در هیئات ها رواج پیدا کند…خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید که امربه‌معروف و نهی از منکر باکار فردی به نتیجه نمی‌رسد و باید امت باشید.حسینی همدانی در خاتمه با تأکید بر اینکه هیئت محل ساختن امت است، گفت: انقلاب اسلامی با امت سازی مساجد و هیئات پیروز شد و امروز نیز تا امت نشویم کار ثمری نخواهد داشت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا