بین‌المللی

تداوم غارت نفت سوریه از سوی اشغالگران آمریکایی

نیروهای اشغالگر امریکایی در ادامه سرقت نفت سوریه تانکرهای حامل نفتی سرقتی  سوریه و خودروهای حامل تجهیزات نظامی را  از طریق گذرگاه غیر قانونی الولید والمحمودیه به اراضی عراق منتقل کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، نیروهای اشغالگر امریکایی در ادامه سرقت نفت سوریه تانکرهای حامل نفتی سرقتی سوریه و خودروهای حامل تجهیزات نظامی را از طریق گذرگاه غیر قانونی الولید والمحمودیه به اراضی عراق منتقل کردند.

منابع محلی در حومه الیعربیه به خبرنگار سانا اعلام کردند که یک کاروان متعلق به نیروهای اشغالگر آمریکا متشکل از ۳۵ تانکر مملو از نفت سرقتی سوریه، خاک سوریه را ترک کرد و از طریق گذرگاه غیرقانونی المحمودیه وارد عراق شد.

این منابع گفتند که نیروهای اشغالگر آمریکا همچنین کاروانی متشکل از ۲۳ کامیون های سرپوشیده و تانکرهای حامل تجهیزات و مواد لجستیکی را از طریق گذرگاه غیرقانونی «الولید» خارج کردند.

روز گذشته نیز ارتش آمریکا ۱۵۶ خودروی حامل تجهیزات نظامی و توپخانه، کانتینر و خودروی‌های هاموی را از سوریه خارج کرده و به عراق بردند.

خبرگزاری سانا در این باره نوشت که نظامیان اشغالگر آمریکایی به همراه شبه‌نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) بر عمده میادین نفتی در استان‌های الحسکه و دیرالزور (موسوم به منطقه الجزیره سوریه) مسلط هستند و اقدام به قاچاق نفت و فروش آن در خارج از سوریه می‌کنند.

بر اساس آمار و ارقام جدید وزارت نفت سوریه، روزانه ۷۰ هزار بشکه نفت سوریه توسط نیروهای اشغالگر آمریکا و نیروهای مزدور آن در مناطق شرقی سرقت می‌شود.

آمریکا طی یک دهه از جنگ علیه سوریه به بهانه مقابله با تروریسم و داعش از شبه نظامیان جدایی طلب حمایت کرده و مناطق نفت‌خیز سوریه را اشغال کرده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ‌آمریکا به صراحت گفته بود که حضور نظامیان آمریکا در سوریه به خاطر چاه‌های نفت است.

علاوه بر نفت و گازوئیل، آمریکایی‌ها همچنین به طور هفتگی مقادیر زیادی از گندم و غلات سوریه را برای مصارف نظامیان خود در عراق قاچاق می‌کنند که بارها رسانه‌ها اقدام به انتشار خبر آن کرده‌اند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا