گوناگون

رشد تورم نقطه به نقطه

تورم نقطه به نقطه در ادامه رکورد شکنی خود به ۵۴ درصد رسید و برای دومین ماه پیاپی بالاترین تورم ماهانه ثبت شد. گرانی کالاها و خدمات عمومی سبب شده کارگران، دهقانان، فرهنگیان، پرستاران، کارمندان و بطور کلی مزدبگیران کشور قادر به تامین مایحتاج ضرور زندگی نباشند.

 رشد تورم ادامه خواهد داشت

به گزارش اقتصاد آنلاین؛بر اساس گزارش مرکز تورم ماهانه تیر به ۴.۶ درصد رسید که نسبت به ماه گذشته کاهش حدود ۷.۶ واحدی را نشان می‌دهد. خرداد گذشته تورم ماهانه به  ۱۲.۲ درصد رسیده بود که ناشی از شوک حذف ارز ترجیحی بود. هر چند کاهش تورم ماهانه در تیر قابل پیش بینی بود اما باید توجه داشت که تورم ماهانه بالاتر از میانگین یک دهه گذشته است که برابر با حدود ۲ درصد است.

همچنین تورم نقطه‌به‌نقطه در تیر ماه امسال به ۵۴ درصد رسید که نسبت به ماه گذشته افزایش حدود ۱.۵ واحد درصدی را نشان می‌دهد.پس از آنکه تورم نقطه‌به‌نقطه در اسفند ماه به ۳۴.۷ درصد کاهش پیدا کرده بود از ابتدای سال تا کنون به ۵۴ درصد رسید که بر اساس داده های مرکز آمار، برای دومین ماه پیاپی بالاترین تورم ماهانه دهه ۹۰ ثبت شد.در حالی میانگین تورم نقطه به نقطه از میانه سال ۱۳۹۷ تا تیر ماه امسال به حدود ۴۰ درصد رسیده که این رقم از ابتدای دهه ۹۰ تا شهریور ۱۳۹۷ حدود ۲۰ درصد بوده است؛ این موضوع به خوبی نشان از فضای تورمی کشور طی سال‌‌های گذشته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا