بین‌المللی

جروزالم پست؛ طرح محرمانه برای انتقال دفتر آژانس یهود از مسکو به تل‌آویو

یک رسانه اسرائیلی در گزارشی از تلاش محرمانه برای انتقال دفتر مسدود شده آژانس بین المللی یهود از مسکو به تل آویو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه روسیا الیوم، روزنامه جروزالم پست به نقل از منابع آگاه نوشت که مقامات آژانس بین‌المللی یهود در نظر دارند که طی پروژه‌ای محرمانه دفتر خود را مسکو به تل آویو منتقل کنند.

این اقدام پس از آن اتخاذ شده که وزارت دادگستری روسیه، فعالیت‌های آژانس یهود را در روسیه به حالت تعلیق درآورد.

یک منبع نزدیک به آژانس یهود اذعان کرد که کارکنان آژانس یهود در حال جمع آوری وسایل خود، تقسیم وظایف و تنظیم فعالیت‌ها و مأموریت‌های جدید خود هستند.

این منبع فاش کرد که آژانس یهود به این نکته آگاه است که در حال حاضر هیچ راه حلی برای وضعیت دشوار قانونی که درباره آن در روسیه به وجود آمده وجود ندارد؛ بنابراین آن‌ها در تلاشند تا سیستمی ایجاد کنند که به کسانی که درخواست مهاجرت دارند، از راه دور خدمات ارائه دهند.

دو هفته پیش در پی افزایش تنش‌ها میان تل‌آویو و مسکو، روسیه به آژانس یهود در این کشور دستور داده است تمام فعالیت‌های خود را در خاک روسیه متوقف کند.

در تحولی دیگر، منابع آگاه گزارش دادند که مقامات اسرائیلی پس از ارزیابی وضعیت بحران روابط با مسکو، تصمیم دارند یک هیأت سیاسی را به روسیه اعزام و از ادامه فعالیت آژانس یهود در این کشور اطمینان حاصل کنند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا