فرهنگی

ادامه احضار و بازداشت معلمان در شهرهای مختلف

پیروز نامی، علی کروشات و رعنا بختیاری، سه تن از فعالین صنفی معلمان در خوزستان، به دادگاه  اهواز احضار شدند….
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، پیروز نامی، علی کروشات و رعنا بختیاری، به شعبه ۱۲ دادگاه انقلاب اهواز احضار شدند.

در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه امسال، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات پیروز نامی، علی کروشات و یکی دیگر از فعالان صنفی معلمان خوزستان به نام فرنگیس نسیم‌پور در شعبه ۱۲ دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی مهدی شاهین برگزار شده بود.

این شهروندان از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام، عضویت در گروههای معاند نظام و اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت داخلی” به دفاع از خود پرداختند.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این فعالین صنفی با حضور مصطفی نیلی، وکیل مدافع آنها برگزار شد. همچنین جمعی از همکاران و فعالان صنفی استان آنها را تا دادگاه همراهی کردند.

رعنا بختیاری فعال صنفی معلمان، پیروز نامی دبیر کل کانون صنفی معلمان خوزستان و همچنین علی کروشات از اعضای هیات مدیره این کانون است. آقایان نامی و کروشات پیشتر نیز سابقه بازداشت به دلیل فعالیت های خود را داشته‌اند. آنان در جریان تحصن سراسری معلمان در روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان‌ماه سال ۹۷، توسط نهادهای امنیتی استان خوزستان بازداشت شد و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

بازداشت سه معلم در شهرستان دیواندره

سه معلم پس از برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل اداره آموزش و پرورش دیواندره توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز سه شنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۱، سه معلم در شهرستان دیواندره بازداشت شدند.

در این گزارش، هویت این شهروندان “محی‌الدین کریمیان، اسعد علوی و کورش بابامرادی” عنوان شده است.

بر اساس این گزارش این شهروندان امروز همراه شمار دیگری از معلمان شهرستان دیواندره با برگزاری تجمعی اعتراضی در مقابل اداره آموزش و پرورش دیواندره به تداوم بازداشت امید شاه محمدی، هیوا قریشی، پرویز احسنی و کاوه محمدزاده، از اعضای انجمن صنفی معلمان دیواندره اعتراض کردند. این شهروندان پس از خروج از ساختمان اداره آموزش و پرورش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

امید شاه محمدی، هیوا قریشی، پرویز احسنی و کاوه محمدزاده، فعالین صنفی معلمان دیواندره روز چهارشنبه ۲۵ خردادماه، توسط نیروهای امنیتی در دیواندره بازداشت شدند و کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا