زنان

“پوشش حرفه‌ای”، اسم مستعار حجاب اجباری!

این اصرار بر سیاست‌های غلط با تغییر تیترها و دور زدن مطالبات، البته تازه نیست، اما چیز دیگری وجود دارد که تازه است و مجموعه حکومت نمی‌خواهد بفهمد: این نسل دیگر آنها را شناخته و معنای این اسم‌های مستعار را می‌داند و از خواسته‌هایش یک قدم عقب نمی‌نشیند. شاهدش هم تک تک کلاس‌های درس، خیابان‌ها و شبکه‌های اجتماعی.

‏ فاطمه اردکانی

‏خبرگزاری مهر گزارش داده که «مقرر شد از ابتدای مهرماه سال جاری دستورالعمل پوشش حرفه‌ای ویژه کارکنان، اساتید و فراگیران دانشگاه اجرایی شود. همچنین مصوب شد که زنگ فرهنگ نیز به منظور تبیین مباحث فرهنگی با موضوع‌ حجاب و عفاف، مهارت‌های حرفه‌ای و رفتارهای پرخطر اجتماعی و … در دانشکده‌های تابعه دانشگاه شهید بهشتی اجرا شود».

«پوشش حرفه‌ای» که اسم مستعار حجاب اجباری است، پیش‌تر از سوی معاون وزیر بهداشت هم مطرح شده بود. گذشته از اینکه اساساً چرا معاونت وزارت بهداشت، به جای پاسخ به مطالبات علمی و صنفی دانشجویانش و پرداختن به وظائف تخصصی‌اش مشغول «پوشش حرفه‌ای» است، بخش‌های مختلف سیستم در حال ساختن جمله و بافتن نقاب برای اموری است که جامعه به شدت در مقابل آن ایستاده است.

‏مثلا جامعه دانشگاهی همصدا با بخش‌های دیگر جامعه می‌گوید حجاب اجباری نمی‌خواهیم، اینها می‌گویند به دنبال «پوشش حرفه‌ای» هستیم. یا مثلا جامعه دانشگاهی می‌گوید فیلتر اینترنت را بردارید، اما حسینی‌کیا، عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای به خبرنگاران می‌گوید «در حال برداشتن فیلترینگ اینترنت برای اساتید و اعضای هیئت علمی برخی دانشگاه‌های خاص هستیم». (ایسنا)

این اصرار بر سیاست‌های غلط با تغییر تیترها و دور زدن مطالبات، البته تازه نیست، اما چیز دیگری وجود دارد که تازه است و مجموعه حکومت نمی‌خواهد بفهمد: این نسل دیگر آنها را شناخته و معنای این اسم‌های مستعار را می‌داند و از خواسته‌هایش یک قدم عقب نمی‌نشیند. شاهدش هم تک تک کلاس‌های درس، خیابان‌ها و شبکه‌های اجتماعی./کلمه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا